Monitore ekran sıgmıyor

maskeli123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar ekrana hdmı kablosu taktım ve onerılen cozunurluk var ona aldıgımda ise ekran sıgmıyor ama eger dıgerlerını veya bı altını yapsam bu seferde sağ sol tarafta sıyah seyler cıkıyor bı bulamadım cevabını önceden vga da boyle degıldı hdmı gecınce başladı yardımlarınızı beklıyorum

KS

maskeli123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba ben monitörü televızyonun monitörü kullanıyorum yanı bılgısayar monitorude olabılıryor suan en son cozunurlugu onerıyor ama yaptıgımda ıse ekran sıgmıyor hdmı kablosundan sonra bunlar oldu

modeli ise Vestel Performance 20VH3032 51 Ekran LED TV bu  galba doğrumu söyledim ?

1 aydır bununla ugrasıyorum yokmu bilen ???

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
maskeli123' Alıntı:
merhaba ben monitörü televızyonun monitörü kullanıyorum yanı bılgısayar monitorude olabılıryor suan en son cozunurlugu onerıyor ama yaptıgımda ıse ekran sıgmıyor hdmı kablosundan sonra bunlar oldu

modeli ise Vestel Performance 20VH3032 51 Ekran LED TV bu  galba doğrumu söyledim ?

1 aydır bununla ugrasıyorum yokmu bilen ???

Bu Televizyonun görübtü çözünürlüğü 1366x768 (16:9) HD yani bu çözünürlüğe alır mısınız.

KS

maskeli123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
aldım ama aldıgım zaman kenarlarda baya buyuk sıyahlık cıkıyor sag ve solda bide hdmı baglamadan once vga da o cozunurlugu onerıyordu ama suan ıse 1920 1080 onerıyor ama yaptıgımda dedıgım gıbı ekrana sıgmıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Görüntü Oranı ayarınız var mı Aspect Ratio diye geçiyor ingilizcede 16:9 sizin TV belki başka bir oranda olabilir.

KS

maskeli123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
malesef 16:9 dan başkada 4:3 var ama oda aynı hıc degısmıyor onu sectıgımde bısey olmuyor kumanda var ekranın ama denedım bıseyler malesef bulamadım ve yapamadım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kablonun marka modelinden öğrenebilirsiniz. Bilmiyorsanız kablo üzerinde seri numarası modeli de yazmıyorsa bilemiyorum nereden öğrenilebilir.

Başka bir çözüm öneresi arıyorum bulunca yazacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
[font=Lato, -apple-system, BlinkMacSystemFont,]ATI Catalsyt kontrol merkezine girin ve video sekmesinin üzerinde bir ayar var ingilizcesi My Digital Flat-Panels (Dijital Düz Panellerim diye çevirebiliriz) buradan Scaling Options yani (Ölçeklendirme Seçenekleri) sekmesine gelin ve sağ merkezdeki ayarı 0 yapın ve Apply deyin.[/font]

KS

maskeli123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
pc yı resetleyıp hemen gelıyorum yapıp 3 dk

e geldimde bende dijital flat panel var öyle yok bende 5 yerde öyle dıyor flat panel

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
maskeli123' Alıntı:
pc yı resetleyıp hemen gelıyorum yapıp 3 dk

e geldimde bende dijital flat panel var öyle yok bende 5 yerde öyle dıyor flat panel

Tamam SS paylaşın bakalım ne ayarlarmış. Benim söylediğim Flat panel ayarı altında birde Scaling Options yani (Ölçeklendirme Seçenekleri) var ama siz SS atın bakalım hangisi.

KS

maskeli123

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bugun yaptım aslında guncel değil ama guncellediğim zaman radeonu daha radeon acılmıyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri