Monitöre Görüntü Gelmiyor

CengizKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba iyi günler,

bir sorunum var. Bunu google üzerinden araştırdım fakat bir çözüm yolu bulamadım. Dün gece bilgisayarımı kapadım uyudum uyandım bilgisayarı açmaya çalıştığımda ekrana görüntü gelmedi. Çözüm yollarını araştırdım ve yaptığım işlemler şunlar oldu.

1- Ramleri çıkarttım sildim sonrasında yerlerini değistirerek taktım. Birini söküp digeri ile çalıştırmayı denedim.

2- İşlemcimi söktüm tekrardan taktım

3- Ekran kartımı söktüm tekrardan taktım.

4- Farklı bir görüntü kablosu ile görüntü almayı denedim.

5- Kasayı televizyona bağladım fakat görüntü gelmedi.

Kasanın ve ekran kartının fanlarında sıkıntı yok hepsi dönüyor. Tekleme gibi bir durum yaşamadım.
Ne yaptıysam olmadı yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Bilgisayarı çalıştırdığınızda anakart üzerinde herhangi bir küçük ışık yanma durumu var mı görselde bıraktığım gibi? Bu ışık beyaz da olabilir ve küçük olduğu için göremeyebilirsiniz, dikkatli bakın. Anakartın sağ tarafında oluyor genelde.

errorlights.jpg

Bios pilini çıkartıp yarım saat kadar bekletin ve tekrar takın. Sonucunuzu yazmayı unutmayın.

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
Bilgisayarın aşma tuşuna basında normal bir şekilde açılıyor ama görüntü gelmiyor doğru mu? Monitörde hiçbir şey yazmıyor?

monitöre güç geldiğinden emin misiniz? Ayrıca eğer hiç görüntü gelmiyorsa bilgisayar açılırken ses çıkarıyor mu ona bakın kısa ve uzun bip sesleri.

KS

CengizKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarı çalıştırdığınızda anakart üzerinde herhangi bir küçük ışık yanma durumu var mı görselde bıraktığım gibi? Bu ışık beyaz da olabilir ve küçük olduğu için göremeyebilirsiniz, dikkatli bakın. Anakartın sağ tarafında oluyor genelde.

Ekli dosyayı görüntüle 2474

Bios pilini çıkartıp yarım saat kadar bekletin ve tekrar takın. Sonucunuzu yazmayı unutmayın.
Anakartım Asus tuf b450 plus gaming üzerinde böyle bir ışık yanmıyor.

KS

CengizKaan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarın aşma tuşuna basında normal bir şekilde açılıyor ama görüntü gelmiyor doğru mu? Monitörde hiçbir şey yazmıyor?

monitöre güç geldiğinden emin misiniz? Ayrıca eğer hiç görüntü gelmiyorsa bilgisayar açılırken ses çıkarıyor mu ona bakın kısa ve uzun bip sesleri.
Evet doğru anlamışsınız.Monitöre güç geliyor power tuşuna bastığımda monitörün markası ekranda çıkıyor.Onun dışında power tuşuna bastığımda sadece açılma sesi geliyor kasadan onun dışında bir ses gelmemekte.

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Evet doğru anlamışsınız.Monitöre güç geliyor power tuşuna bastığımda monitörün markası ekranda çıkıyor.Onun dışında power tuşuna bastığımda sadece açılma sesi geliyor kasadan onun dışında bir ses gelmemekte.
Hangi tip kablo kullaniyorsunuz? Elinizde veya yakininizda başka ekran karti varsa dener misiniz? Veyahut baska sisteme kendi ekran kartinizi takin bi deneyin calisacak mi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri