Çözüldü Monitöre Görüntü Gelmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ysfgkts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar XFX 5500 xt 8gb ekran kartım ve ryzen 5 3500 işlemcim var. Sadece işlemci termal macununu yeniledim ve kasadaki tozları aldım. Kasayı çalıştırdığım zaman her şey aktif bir şekilde çalışıyor fakat monitöre görüntü gelmiyor. Sebebi ne olabilir i?

Hz.ETQ

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
679
Yüksek ihtimal kablolardandir hocam. Parcalari da kontrol edip kablolari kurcalayin bence

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
İşlemciye fazla baskı olmuş olabilir, soğutucuyu çok sıktıysanız bir miktar gevşeyin ama sallanmasın soğutucu.

İşe yaramazsa statik elektrikten olmuş olabilir. Statik elektrik boşaltmak için şu adımları uygulayabilirsiniz.

1 : Sistemin tüm güç kablolarını sökün ve tüm kasadaki kabloları kasadan ayırın.
2 : Bir kontrol kalemiyle işlem yapacaksınız, eğer kontrol kalemi nasıl bir şey bilmiyorsanız aşağıda resmini ekliyorum.
3 : Kontrol kalemini Power Konnektör üzerindeki 3 adet çıkıntı olan bölüme ikili kombinler ile ara bağlantı şeklinde kontak yapıp kontrol kaleminin tepesindeki metal kısma parmağınızı değdirin ve 40 saniye kadar bu işlem sırasında sistemi açan POWER tuşuna basılı tutun. Daha sonra aynı şekilde diğer ikili uca kontak yapıp işlemi tekrar edin.
4 : Sisteminizi döngüyü tamamlayınca, bağlantılarını yapıp açabilirsiniz.

Kontrol Kalemi :
Ekran Alıntısı2.PNG

Power Konnektör :
Ekran Alıntısı.PNG

KS

ysfgkts

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemciye fazla baskı olmuş olabilir, soğutucuyu çok sıktıysanız bir miktar gevşeyin ama sallanmasın soğutucu.

İşe yaramazsa statik elektrikten olmuş olabilir. Statik elektrik boşaltmak için şu adımları uygulayabilirsiniz.

1 : Sistemin tüm güç kablolarını sökün ve tüm kasadaki kabloları kasadan ayırın.
2 : Bir kontrol kalemiyle işlem yapacaksınız, eğer kontrol kalemi nasıl bir şey bilmiyorsanız aşağıda resmini ekliyorum.
3 : Kontrol kalemini Power Konnektör üzerindeki 3 adet çıkıntı olan bölüme ikili kombinler ile ara bağlantı şeklinde kontak yapıp kontrol kaleminin tepesindeki metal kısma parmağınızı değdirin ve 40 saniye kadar bu işlem sırasında sistemi açan POWER tuşuna basılı tutun. Daha sonra aynı şekilde diğer ikili uca kontak yapıp işlemi tekrar edin.
4 : Sisteminizi döngüyü tamamlayınca, bağlantılarını yapıp açabilirsiniz.

Kontrol Kalemi :
Ekli dosyayı görüntüle 2595

Power Konnektör :
Ekli dosyayı görüntüle 2596
çok teşekkür ederim görüntü geldi. bu kadar uğraştığınız için tekrardan çok teşekkürelr

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri