Monitöre Kapanıyor Ama Bilgisayar Çalışıyor!

Uconounex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar herkese, Birkaç haftadır kardeşimin kullandığı eski bilgisayara bir şeyler oldu. Bilgisayarı açtıktan bir süre sonra monitörde görüntü gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Yeniden başlattığımda sıkıntı olmuyor tekrardan görüntü geliyor. Bunun sebebi nedir ?

KS

Uconounex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar herkese, Birkaç haftadır kardeşimin kullandığı eski bilgisayara bir şeyler oldu. Bilgisayarı açtıktan bir süre sonra monitörde görüntü gidiyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Yeniden başlattığımda sıkıntı olmuyor tekrardan görüntü geliyor. Bunun sebebi nedir ?
Görüntü sadece oyuna girdiğimde gidiyor en zorlamayan oyun bile olsa görüntü gidiyor sinyal yok yazıyor. Sorunun neyden kaynaklandığını bilen var mı ? Ben PSU'dan şüpheleniyorum ama emin olamıyorum.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,170
Monitörün arızası da olabilir, ekran kartı arızası da olabilir, kardeşim hangi kablo ile bağlantı sağlıyorsunuz? Eğer HDMİ ise başka bir kablonuz varsa onu deneyin stok voltajı da olma ihtimali var. Voltaj yetmiyor olabilir de.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
389
Ramleri çıkarın, silgiyle silip tekrar takın. Ekran kartını çıkarın, silgiyle silip tekrar takın.

KS

Uconounex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Monitörün arızası da olabilir, ekran kartı arızası da olabilir, kardeşim hangi kablo ile bağlantı sağlıyorsunuz? Eğer HDMİ ise başka bir kablonuz varsa onu deneyin stok voltajı da olma ihtimali var. Voltaj yetmiyor olabilir de.
Monitör arızalı olabilir diye gittim yeni bir monitör aldım sıfır. HDMI ile bağladım kablosu da yeni. Bilgisayar açılıp direkt ekrana görüntü gelmese voltaj hatası derdim ama bilgisayar açılıyor ekrana görüntü geliyor masaüstünde falan bekleyince sıkıntı olmuyor herhangi bir oyuna girince ekran görüntüsü gidiyor sinyal yok yazısı geliyor. Ekran kartında ne gibi bir sıkıntı olabilir ki ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri