Mönitörü 1080P Mi 2K Mı Almalıyım?

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
eğer ki düşünürsen de bu monitör freesync Premium pro var upgrade ettiğinde Nvidia geçersen de gsync var nano ips + hdr bayağı dolu bir monitör

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
FPS oyunlarında 2K da kaldırır ben AAA oyunlar için diyorum. Örneğin Cybepunk için ultra da 60FPS veremiyor 1-2 sene için de ayarları yüksek-orta yapman gerekecek ben 1080p de daha iyi ayarlarla oynamayı tercih ederim açıkcası. RDR2 GTA5 bunlar zaten grafik olarak daha gelişmeyecek oyunlar olduğu için 1-2 sene sonra değişen bir şey olmaz ama yeni çıkacak oyunlar da grafikle sürekli değişiyor.
Şu yazdığınızı yeni gördüm, 1080p ultra mı daha iyi 2k yüksek-orta benim bildiğim 2k yüksek-orta daha güzel gözüküyor

eğer ki düşünürsen de bu monitör freesync Premium pro var upgrade ettiğinde Nvidia geçersen de gsync var nano ips + hdr bayağı dolu bir monitör
Hocam fiyatı çok yüksek, bu kadar çıkamam. Birkaç ay önce 2k dell görmüştüm bu mu değil mi bilmiyorum ama fiyatı 6k veya daha ucuzdu o zaman almadım alsaymışım iyi olurmuş.

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
Dell iyidir daha çok erken söylemek için ama 1 gündür kullanıyorum dolu dolu bir monitör

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
2k ultrada şuan oyunlarda min. 80-90fps veriyor senin için yeterli ise al kart 2k zaten
bütçeniz var ise 2k derim her şekilde ileride hem upgrade yaparsanız ileriye dönük olur.
İleride upgrade yapacak olursan 2k daha işine gelir ömürlük bir monitör olur 2 yıla kadar 2k da dayanır zaten o kart bence 2k tercih et.
FPS oyunlarında 2K da kaldırır ben AAA oyunlar için diyorum. Örneğin Cybepunk için ultra da 60FPS veremiyor 1-2 sene için de ayarları yüksek-orta yapman gerekecek ben 1080p de daha iyi ayarlarla oynamayı tercih ederim açıkcası. RDR2 GTA5 bunlar zaten grafik olarak daha gelişmeyecek oyunlar olduğu için 1-2 sene sonra değişen bir şey olmaz ama yeni çıkacak oyunlar da grafikle sürekli değişiyor.
Görüşleriniz için teşekkürler. Bakalım, fiyatlara göre bir değerlendirme yapacağım.

Eymen

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141
2k da aldığın zaman 2kda kullanacaksın diye bir şey yok. 1080p de kullanırsın, sonra ekran kartını yükseltince 2kya çekersin.

UgurS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
AAA oyunlar için mi diyorsunuz? Şu anlık fps oyunları oynuyorum bunlarda 2k kaldırır diye düşünüyorum. Rdr 2 gta 5 gow the witcher 3 gibi oyunlar için ne dersiniz ileride kaldırır mı? Guncellemeler ile fazla fps kaybı olur mu?
Fps oyunları için 2 k ne kadar gerekli ki öylede düşünmek lazım bende şuan pc topluyorum monitörde ilk 280 veya 360 hz alıcam fps ağırlıklı oynadığım için ileridede bitane 2k ya da 4 k almayı düşünüyorum sende böyle düşünebilirsin belki

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102
Fps oyunları için 2 k ne kadar gerekli ki öylede düşünmek lazım bende şuan pc topluyorum monitörde ilk 280 veya 360 hz alıcam fps ağırlıklı oynadığım için ileridede bitane 2k ya da 4 k almayı düşünüyorum sende böyle düşünebilirsin belki
Hikaye oyunlarım ve aaa oyunlarım var. Normalde hikaye tarzı oyunlarda oynarım ama yks ye hazırlandığım için şu an pek oyun oynamıyorum.

UgurS

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hikaye oyunlarım ve aaa oyunlarım var ama yks ye hazırlandığım için şu an pek oyun oynamıyorun.

O zaman sen karar vereceksin bende hikayeli oyunları severim oynarım fakat ben biraz daha fps odaklı olduğum için ilk monitörü 2k olarak değilde hz bakımından yüksek olanı tercih ediyorum sana kolay gelsin 2 seçim arasında :)

KS

RickGrimess

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
102

O zaman sen karar vereceksin bende hikayeli oyunları severim oynarım fakat ben biraz daha fps odaklı olduğum için ilk monitörü 2k olarak değilde hz bakımından yüksek olanı tercih ediyorum sana kolay gelsin 2 seçim arasında :)
Teşekkür ederim. Ben şu ana kadar hep 60hz kullandığım için (öncesine laptop kullanıyordum o da 60hz di. İnternet cafe ler haricinde hep 60hz kullandım) şu anda da 4k tv den oynuyorum o da 60hz pek sorun etmiyorum alışkınım diyebilirim. Benim için 144 veya 165 yeterli olur zaten fazlasına gerek yok. :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri