Soru Monitörü Her Seferinde Kapatmak Ve Uzun Süreli Aynı Wallpaper Kullanmak Sakıncalımı?

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
58
Eski monitörümü satarken almak isteyenlerden birisi bana monitörü her gün aç kapa yapmanın zararlı olduğunu onun yerine pc yi kapattığımda monitöre dokunmamam gerektiğini o kendinin zaten kapandığını söylemişti.
Ayriyeten çok uzun süreli sabit bir wallpaperi kullanmanın ekranda o wallpaper şeklinde iz bıraktığını söyledi. Söyledikleri her ne kadar saçma gelse de içime bi kurt düşürdü bende foruma danışmak istedim.
Konu hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
363
Bilgisayarı kullanmadığınızda açık kalırsa, sabit görüntü uzun süre ekranda kalırsa led monitörlerde iz kalma olasılığı var.

Hareketli bir ekran koruyucu ayarlamak ve 10 dakikadan sonra monitörü uyku moduna ayarlamak monitörü korur.

Açma kapama tuşuyla kapatmak konusunda bir bilgim yok. Ben kendi kullanımımda açma kapatma tuşunu kullanmıyorum, bilgisayarı kapattığımda monitör uyku moduna geçiyor.

KS

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
58
Bilgisayarı kullanmadığınızda açık kalırsa, sabit görüntü uzun süre ekranda kalırsa led monitörlerde iz kalma olasılığı var.

Hareketli bir ekran koruyucu ayarlamak ve 10 dakikadan sonra monitörü uyku moduna ayarlamak monitörü korur.

Açma kapama tuşuyla kapatmak konusunda bir bilgim yok. Ben kendi kullanımımda açma kapatma tuşunu kullanmıyorum, bilgisayarı kapattığımda monitör uyku moduna geçiyor.
Teşekkürler. Açma kapama konusunda bende bir ara sizin gibi hiç dokunmuyordum açma kapama tuşuna fakat sonra monitör her ne kadar uyku moduna geçse de sonuçta genede elektrik gidiyor ve ani bi elektrik kesintisinde yanma vs gibi bir arıza durumu olabilir mi diye düşündüğümden her seferinde kapatmayı tercih ettim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri