Yardım Monitörün Sol Üstünde Kırmızı Çizgi

Mert Smoke

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Arkadaşlar merhaba G2412 aldım ve monitörün sol üstten hafif aşağıda çerçeve kenarında bordomsu ince bir çizgi var yanlış anlaşılmasın çerçeveye sıfır gibi paralel gidiyor acaba dedim panel çizgisi mi ortalama 8 cm yukarıdan aşağıya panel çizgisi gibi gidiyor fakat sadece o 8cmlik kısım belirgin diğer kısımlar ile farklı renk fotoyu aşağıya ekliyorum. Sistemi henüz almadığım için test yapamadım sadece evimizde TV+ vardı ona HDMI ile bağlayıp görüntü geliyormu diye test ettim. Yardımcı olursanız sevinirim.

@Lory

Ekli dosyalar

• IMG_20230924_101808.jpg
    IMG_20230924_101808.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20230924_101835.jpg
    IMG_20230924_101835.jpg
    3.3 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
KS

Mert Smoke

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Arkadaşlar merhaba G2412 aldım ve monitörün sol üstten hafif aşağıda çerçeve kenarında bordomsu ince bir çizgi var yanlış anlaşılmasın çerçeveye sıfır gibi paralel gidiyor acaba dedim panel çizgisi mi ortalama 8 cm yukarıdan aşağıya panel çizgisi gibi gidiyor fakat sadece o 8cmlik kısım belirgin diğer kısımlar ile farklı renk fotoyu aşağıya ekliyorum. Sistemi henüz almadığım için test yapamadım sadece evimizde TV+ vardı ona HDMI ile bağlayıp görüntü geliyormu diye test ettim. Yardımcı olursanız sevinirim.

@Lory
Arkadaşlar hiç yaşayan olmadımı cevap lazım iade vereceğim veya sizde IPS panel olan kontrol edebilir mi

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Arada olabiliyor öyle. Monitörü bağlayıp test et rahatsız edici bir şey varsa iade edebilirsin.

Anwei

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

@Lory
Dostum Monitör kusurlu geldiyse iade etmelisin, sonuçta 1 tane ölü piksel bile olsa 0 kutu alıyorsun benimde bilgisayarım gelmeden önce monitörüm gelmişti ölü piksel çıktı iade ettim yenisini yolladılar

KS

Mert Smoke

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
@Lory Pc de yok test edemiyorum elimde 1 dp 1 HDMI 1 tv bir de monitör var tv ekranını monitöre bağlasam test edebilicem nasıl yaparım

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Nasıl olucak hocam biraz yardımcı olabilir misiniz. O pikselin etrafında hafif dairesel sarılaşma var
Burdan başlatan basıp her gün 2-3 saat yaparsan gitme ihtimali var.
@Lory Pc de yok test edemiyorum elimde 1 dp 1 HDMI 1 tv bir de monitör var tv ekranını monitöre bağlasam test edebilicem nasıl yaparım
TV deki hdmı ler televizyona görüntü aktarma için. Televizyondan görüntü aktaramazsın. PC şart.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Burdan başlatan basıp her gün 2-3 saat yaparsan gitme ihtimali var.

TV deki hdmı ler televizyona görüntü aktarma için. Televizyondan görüntü aktaramazsın. PC şart.
Hocam eve geçince size 2 piksel atsam bakabilirmisiniz düzelcek türden mi diye? Normalde turkuaz gibi renkleri.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Hocam eve geçince size 2 piksel atsam bakabilirmisiniz düzelcek türden mi diye? Normalde turkuaz gibi renkleri.
Her renkte siyah ise ölü pikseldir ama siyah harici bir renk ise büyük ihtimalle sıkışmış pikseldir yani düzeltilebilme ihtimali var. Turkuaz gibi bir renkse sıkışmış pikseldir yine de emin olamadıysan fotoğrafını atabilirsin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri