Yardım Montajı Bir Türlü Yapamadım

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Herkese iyi akşamlar,

Bir türlü montajlama yapmadım resimdeki parçalardan hangisi ile montaj işlemini yapabilirim kullanım kılavuzu da çıkmadı yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20230316_221423.jpg
IMG_20230316_221705.jpg

IMG_20230316_221617.jpg

LED in yanında olan tuş ortada olursa fanlar çalışmıyor normalimi böyle yoksa ben anakartta bir şeyi yanlış mı bağladım kasa modeli Dark Guardian yardımcı olursanız çok sevinirim herkese iyi akşamlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,265
Ekli dosyayı görüntüle 17286Ekli dosyayı görüntüle 17287
Herkese iyi akşamlar bi türlü montajlama yapmadım resimdeki parçalardan hangisi ile montaj işlemini yapabilirim kullanım kılavuzuda çıkmadı yardımcı olursanız sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 17288
LED in yanında olan tuş ortada olursa fanlar çalışmıyo normalimi böyle yoksa ben anakartta bişeyi yanlış mı bağladım kasa modeli Dark Guardian yardımcı olursanız çok sevinirim herkese iyi akşamlar.
Evet doğru stand-by yani uyku modu kapalı anlamına geliyor

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Diğer kule tipi soğutucuyu nasıl montajlayabilceğimi anlatabilcek varsa çok sevinirim internette am4 soket için hep uzun çubuk tarzı şeyler kullanıyorlardı ama kutu iceriğinden çıkmadı

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
Diğer kule tipi soğutucuyu nasıl montajlayabilceğimi anlatabilcek varsa çok sevinirim internette am4 soket için hep uzun çubuk tarzı şeyler kullanıyorlardı ama kutu iceriğinden çıkmadı
attığınız fotodaki çemberlerden hangisinin üstünde am4 yazıyor?

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
ikisinde de yazmıyor

Anakarta koyduğumda zaten vida yerleri denk gelmiyor çemberlerde
resime eklediğim parça ile soğutucu poşetindeki mavi parça aynı mı bakar mısın
InkedEkran görüntüsü 2023-03-17 041408.jpg

!!! Eğer parçalar aynıysa termal macun sürüp direkt videodaki gibi çentikleri kenardaki yere takacaksın. videoda 06.40'ta gösteriyor.

Son düzenleme:

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
!!! Eğer bahsettiğim parçalar farklı ise;
Adım 1: bu sefer önce bu parçaların ikisini de söküyorsun.
InkedEkran görüntüsü 2023-03-17 041408.jpg

Adım 2: Resimdeki plakayı anakartının arkasına yerleştir, ardından mavi plastikleri öne getir ve ikisini vidala.

Ekran görüntüsü 2023-03-17 041255.png

Adım 3: Videodaki gibi işlemnciye termal macun sürüp soğutucuyu oturt ve çentikleri geçir montaj tamamdır.

!!! Uyarı: montajı yaparken soğutucuyu resimdeki gibi taktığından emin ol
resim_2023-03-17_042835510.png

çok araştırdım fakat am4 aparatları hangisi kesin bir bilgi bulamadım. geriye mavi aparat kalıyor. umarım anlattıklarım işini görür.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
!!! Eğer bahsettiğim parçalar farklı ise;
Adım 1: bu sefer önce bu parçaların ikisini de söküyorsun.
Ekli dosyayı görüntüle 17303

Adım 2: Resimdeki plakayı anakartının arkasına yerleştir, ardından mavi plastikleri öne getir ve ikisini vidala.

Ekli dosyayı görüntüle 17304

Adım 3: Videodaki gibi işlemnciye termal macun sürüp soğutucuyu oturt ve çentikleri geçir montaj tamamdır.

!!! Uyarı: montajı yaparken soğutucuyu resimdeki gibi taktığından emin ol
Ekli dosyayı görüntüle 17305

çok araştırdım fakat am4 aparatları hangisi kesin bir bilgi bulamadım. geriye mavi aparat kalıyor. umarım anlattıklarım işini görür.
Bı sefer denedim olmadı ama bida deniyim bakalım

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
yani aslında bır sey kullanmana gerek yok gibi. videodaki ile senın soğutucunun montajı baya benzıyor.
soğutucuyu koyup mandalları takacaksın bitti.

Eve gidince daha detaylı bakıyîm

Eve gidince daha detaylı bakıyîm sonrasında bilgilendirin umarım olur

yani aslında bır sey kullanmana gerek yok gibi. videodaki ile senın soğutucunun montajı baya benzıyor.
soğutucuyu koyup mandalları takacaksın bitti.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
649
Kastırarak montajladım ama oldu işlemcinin yanına çok az bişey macun gelmiş olabilir ama sorun olacağını sanmıyorum

Bide videoları sonuna kadar sıkmadım bu sefer işlemciye çok baskı yapar diye sıkmalımıyım ?
aşırı taşmadıysa bir şey olmaz. tam ayarında sıkın vidaları. yanı yavas yavaas sıkın dönmeyecek duruma gelene kadar. cokta zorlamayın. ilk pc topladığımda i3 4160 işlemci vardı onun fanının vidası yokta plastiğini çıt çıt takıyorsun, bir tanesini unutmuşum işlemci boşta 90 derece :) sonra fark ettim düzellttik işte. fanlardan öyle ses geldi ki evden ucak kalkıyordu sanki .

Son düzenleme:
KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
aşırı taşmadıysa bir şey olmaz. tam ayarında sıkın vidaları. yanı yavas yavaas sıkın dönmeyecek duruma gelene kadar. cokta zorlamayın. ilk pc topladığımda i3 4160 işlemci vardı onun fanının vidası yokta plastiğini çıt çıt takıyorsun, bir tanesini unutmuşum işlemci boşta 90 derece :) sonra fark ettim düzellttik işte. fanlardan öyle ses geldi ki evden ucak kalkıyordu sanki .
Bide şey sorucam flaşbelleğim yok ama Windows u SD karta öyle yüklesem sorun olurmu ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Merhaba büyük ihtimalle siyah braketler mavi ile aynıdır, bu yüzden arka braketi de bağlıdır bende de aynı anakart var üstüne gelen parçalarla arka braketi metal üstündeydi... Soğutucuya gelirsek am4 hazır geliyor takması zor olabiliyor anakartı kırarım, işlemciye zarar veririm, terletebilir ama soğutucuda ki metal yerleri siyah braketteki dişlilere geçireceksiniz.
Merhaba dün yukarıda mesajı yazıp göndermediğimi şimdi yazmak isterken mesajın olduğu gibi önümde durmasından ötürü öyle bırakıyorum kalsın.
Şimdi Sd kartınız 8 GB bellekten az olmasın garanti işlem için windows iso doyasını indirip rufus progamıyla format usb si olarak hazırlayın büyük ihtimalle sorun olmaz.

KS

nickbasit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Merhaba büyük ihtimalle siyah braketler mavi ile aynıdır, bu yüzden arka braketi de bağlıdır bende de aynı anakart var üstüne gelen parçalarla arka braketi metal üstündeydi... Soğutucuya gelirsek am4 hazır geliyor takması zor olabiliyor anakartı kırarım, işlemciye zarar veririm, terletebilir ama soğutucuda ki metal yerleri siyah braketteki dişlilere geçireceksiniz.
Merhaba dün yukarıda mesajı yazıp göndermediğimi şimdi yazmak isterken mesajın olduğu gibi önümde durmasından ötürü öyle bırakıyorum kalsın.
Şimdi Sd kartınız 8 GB bellekten az olmasın garanti işlem için windows iso doyasını indirip rufus progamıyla format usb si olarak hazırlayın büyük ihtimalle sorun olmaz.
Teşekkür ederim :)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri