Mouse DPI ayarı.

Ömer Özyılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,
Bende lenovonun basic mousu var 800DPI var bunun düşük olmasımı iyi yoksa yüksek olmasımı. LoL CS:Go tarzı oyunları dpı ne kadar etkiler bide lol oynarken mesela vur kaç olayını yaparken adama tıklayamıyorum milim farkla mouseden kaynaklımı anlamıyorum bilgisayarda gezinirkende bunu hissediyorum.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
yüksek ancak sen kendi kontrolüne göre şekillendiriyorsun. misal bende baya yüksek dpi macro mouse var ama 1100 de kullanıyorum yetiyoır

E

expert

Guest
dpi (dots per inch) inch basina dusen nokta sayisi demek... sadece mouse degil mesela yazici tarayici gibi cihazlarda da tarama ya da baski yogunlugu degeri olarak ifade edilir. inch basina dusen nokta sayisi ne kadar yuksek olursa baski yada senin mouse'nin algilamasi o kadar yuksek olur

InFlames

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
1
Oyunlarda etkisi olabilir en kısa zamanda minimum 1500 dpi li bir mouse Alman'ı öneririm

E

expert

Guest
Özellikle oyunlarda çok etkisi oluyor hareket ederken fark ediyor

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
1100 yetiyor aslında kalibrasyon ayarıyla bloody v7ma akıyor bildiğin. 1300 sanki fazla geliyor bana :D

KS

Ömer Özyılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şimdi anladım nokta sayısı deyince. mousenin hassasiyetini yükseltsemde azaltsamda ekranda kareleri atlayarak geçiyor yani bi mouse 1m 1m sağa gidiyosa benimki 1 santim atlıyor gibi umarım anlatiabilmişimdir(oranlar sallama)

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
şöyle söyliyim dpi 500 diyelim fare ayarlarından hızı arttırdın istediğin hıza getirdin. göze bişey fark etmezsin ama mouse atlayarak gider ve görmediği noktalar olur. ancak o ayarları düşürür dpi arttırırsan yine hızlanır ancak atlama yapmaz kör nokta olmaz.

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
bu konudan sonar bende mouse ayaralrını düzenledim.denetim masası fare ayarlarından çift tıklama max, işaretçi hızı neredeyse en düşük, mouse bloody programından dpi 3200 yaptım. Bu konu bana da bu zamana kadar ben niye yapmadım dedirtti farkına varmamı sağladı tesekkür ediyorum. ve sana rep veriyorum.

KS

Ömer Özyılmaz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Attığın sondan bi önceki yorum tam açıklamak istediğimdi :) Bi türlü kendimi ifade edememiştim ilginiz için teşekkür ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri