Yardım Msi̇ B450 Tomahawk Için M2 SSD Eklemesi Yapmak Istiyorum

Evilpluto

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Merhaba,
Arkadaşlar Anakartım Msi B450 TOMAHAWK hali hazırda CORSAİR mp510 240gb M2 SSD kullanıyorum buna ek PCI x16 yuvasına adaptör ile bağlayarak M2 SSD eklemek istiyorum:
- Eklersem hız kaybım ne kadar olur, buna göre hangi hızlarda M2 SSD almalıyım?
- ikinci PCI x16 yuvasına takınca bildiğim kadarıyla hız x8 olarak bölünecek bunun oyunlarda ciddi performans kaybı olur mu?
- Teknoseyir kanalında Murat Gamsız konuyla ilgili videosunda PCI yuvası ile işlemci arasındaki bağlantıyı anakart kitapcigindan kontrol edin diyor bu ne demek benimkimde durum ne?
Selamlar...

Son düzenleme:

MveA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
66
1 adet m2, 6 adet sata slotu var. İkinci bir m2 takamazsınız. M2 slotunu kullanırsan sata5 ve sata6 slotlarını kullanmazsınız diyor ek olarak.
Screenshot_2023_04_20-1.png

KS

Evilpluto

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Biliyorum hocam onu bir adet m2 kullanıyorum zaten hali hazırda sata 5 ve sata 6 da devre dışı. Benim dediğim Pci Ex 16 kartları ile anakarta bağlananlar var öyle yapabilir miyim acaba diyorum?

KS

Evilpluto

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4

Takabilirsiniz ancak tam performans alamayabilirsiniz. Bu videoyu bir inceleyin isterseniz.
Videoyu izledim teşekkürler yardımcı oldu ama hala teknik olarak bazı sorularım var onların cevabını arıyorum, videoda PCI yuvasının nereye bağlı olduğunu bulmanız lazım diyor benim ki nereye bağlı işlemciye SATA yoluna mı onu bilmiyorum.

KS

Evilpluto

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Benim anakartım veri yolu PCI 3x4 standartında buna göre alacağım hız maximum 3900mb/s bunu en iyi şekilde son limitine kadar kullanmak için hangisini almalıyım?
PCI 4x4 olur mu?

MveA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
66
Teknik anlamda daha detaylı bilgi verebilecek birileri çıkacaktır. Emin olamadığım için sorunuza cevap veremedim maalesef.

KS

Evilpluto

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Teknik anlamda daha detaylı bilgi verebilecek birileri çıkacaktır. Emin olamadığım için sorunuza cevap veremedim maalesef.
Sağol dostum Amazon üzerinden Wd Sn570 2Tb aldım direk bağlayacağım ek yuva filan uğraşmayacağım

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri