Msi G281Uv Görüntüde Titreme

Exe1ans

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Arkadaşlar monitörü 3 gün önce aldım kurulumu falan yaptım daha bugün kurcalayabildim. İlk bir iki günde aslında gözüme çarpan herhangi bir sorun olmamıştı. Ama az önce Elden Ring oynarken görüntünün titrediğini fark ettim ondan önce oynadığım oyunlarda bu sorun yoktu. Acaba HDR özelliği açık olduğu için mi öyle oluyor dedim kapattım yine devam etti bu sefer ondan önce oynadığım oyuna girdim Resident Evil 4 ve fark ettim ki onda aynı sorun var ama daha düne kadar yoktu çünkü titreme bariz belli oluyordu. Eğer dün falan da olsaydı fark ederdim. Reset attım oyunu girmeden dikkat ettim ana ekranda ve yine titreme olduğunu fark ettim açıkçası moralim bozuldu. 10 bit ayarını 8 yaptım yine aynı monitörün ayarlarını kurcaladım oradan da bir şey bulamadım FreeSync kapattım tekrar denedim yine aynı bunu bir 5 dakika kadar falan yaptı sonra ayarlarla uğraşırken düzeldi ama nasıl düzeldi bilmiyorum. Şu an da ayarlarım eski aynı ayarlar HDR açık 10 bit ve FreeSync açık. Amazon aracılığı ile aldım 1 ay boyunca koşulsuz şartsız iade hakkım var Haziran 15'te bitiyor eğer bu sorun monitör kaynaklı diyorsanız bir an önce iade vermek istiyorum. Şu an kurcalıyorum bir şeyler belki yine olur diye ama olmuyor bir kaç saattir anlamadım bu neyin nesiydi.

Youtube video izlerken tekrar oldu direk priz değiştirdim ve devam etti hdr kapadım yine devam etti hdmı kablosu ile bağlantı sağladım yine titriyordu. Sonra laptop ile deneme yanılma yapmak istedim acaba sistemde bir ayar mı yanlış diye laptop bağladım. Onda 1 dakika kadar yaptı daha sonra düzeldi sonra DP kablosu ile PC Geciş yaptım iki ekranda aynı görüntü vardı HDMI Kablosu ile Laptopa bağlı DP Kablosu ile PC ve şunu fark ettim Laptop da o sorunu yapmıyordu DP geçiş yaptığım da aynı görüntü bu sefer Pc de titreme yapıyordu. Ya valla delircem şimdi bu sorun neyden kaynaklanıyor Monitörden mi yoksa Ayarlardan mı bilmiyorum. Şeytan diyor iade et uğraşma ama bu sefer de şu var bunlar paramı yatırana kadar eldeki de gidicek fiyatı zamlanacak bunu almak istesem de alamayacağım. Rica ediyorum yardımcı olun. Şuan şunu fark ettim bu yazıyı yazarken monitörde ışıklar arası geçiş oluyor yani mesela düşünün ki parlaklık örnek olsun diye bir değer vericem 80 diyelim 78 düşüyor gibi düşünün yani sanki bir şey otomatik renk ayarı yapıyor gibi

@Çağdaş Işık

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri