Rehber Msi Mag 360R V2 Için Am4 Rehberi Var Mı?

Shadzo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Başlıkta belirttiğim gibi soğutucuyu aldım tam randımanlı harfi harfine tarif eden biryer bulamadım çokta anladığım işler değil, az kalsın elimde kaliyordu stok fanı çıkarttım işlemci üstüne yapışmış metali ısıtıp işlemciyi çıkarttım sonra stok fanla tekrar monteledim bu soğutucunun kurulumu için yardımcı olabilecek var mı? Ryzen 5600x, Asus prime b550m-k anakart var 😂

Seyido

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
dostum bende mag m240 almıştım kurulum için intenette pek bir şey bulamadım ama msi internet sitesinde ekipmana göre kurulum söylüyor bakıp yapabilirsin veya yakında bir bilgisayarcıya götürmekte de fayda var

Smyrneos

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
130
Öncelikle stok soğutucu kullanıyorsan şu aşağıdaki iki parçayı anakartından sökmüşsündür:

1705297355828.png

Bu parçaları anakartına (resimde görüldüğü yönlerde) geri takmalısın. Bu parçaların vidaları anakart arkasında bulunan bu braketin vida deliklerine montajlı olması gerekiyor buna dikkat et (sen önden vidaları takarken arkadan biri eliyle sabit tutsun):

1705298089532.png

AM4 sokete montaj olacağından dolayı pompayı yerleştirirken ihtiyacın olan parçalar bunlar (bu arada kutu içeriğinde montaj rehberi olması gerekiyor):

1705297513109.png

Bu parçaları yanına aldıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi devam et:

1705298034842.png

Parçaları pompaya yerleştirdikten sonra brakete oturtma işlemi yapılacak:

1705298519676.png

Hepsi bu kadar.

Bu arada Msi Mag 360R V2 ve V1 modelinin montajı aynı. Şu videodan izleyerek yapabilirsin 6:25 den itibaren izle:

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
648
Öncelikle stok soğutucu kullanıyorsan şu aşağıdaki iki parçayı anakartından sökmüşsündür:

Ekli dosyayı görüntüle 30742

Bu parçaları anakartına (resimde görüldüğü yönlerde) geri takmalısın. Bu parçaların vidaları anakart arkasında bulunan bu braketin vida deliklerine montajlı olması gerekiyor buna dikkat et (sen önden vidaları takarken arkadan biri eliyle sabit tutsun):

Ekli dosyayı görüntüle 30745

AM4 sokete montaj olacağından dolayı pompayı yerleştirirken ihtiyacın olan parçalar bunlar (bu arada kutu içeriğinde montaj rehberi olması gerekiyor):

Ekli dosyayı görüntüle 30743

Bu parçaları yanına aldıktan sonra aşağıdaki resimdeki gibi devam et:

Ekli dosyayı görüntüle 30744

Parçaları pompaya yerleştirdikten sonra brakete oturtma işlemi yapılacak:

Ekli dosyayı görüntüle 30746

Hepsi bu kadar.

Bu arada Msi Mag 360R V2 ve V1 modelinin montajı aynı. Şu videodan izleyerek yapabilirsin 6:25 den itibaren izle:

emeğine sağlık detaylıca uğraşıp yazmışsın

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri