Msi Mag342Cqr Optix Ekran Çizgi Problemi

Levi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ekranda çizgiler, kapanıp açılmalar, tuhaf hareketler oluyor. Monitörü alalı çok da uzun olmadı maksimum 15 günlük. Bu sorun çözümü nedir?
Ekran kartı driver güncelledim düzelmedi sildim öyle kullandım düzelmedi. Her zaman olmuyor şüphe olarak ekran kartımda sıkıntı olduğunu düşünüyorum ama önceki ekranımda hiçbir sorun çıkarmıyordu. Şu an eski monitörümle beraber çift ekran olarak kullanıyorum.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Girişlerde veya kabloda sorun olabilir. DP ile bağlıysa bir de hdmı ile deneyin. Hz düşürmeyi de deneyebilirsiniz.

KS

Levi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kablo olarak 2 tane kablo var birisi paugge diğeri monitör içinden çıkan. İkisinde de oluyor. Hdmi herhangi bir sorun olmadı. Bu durum her zaman gerçekleşmiyor yük altında genelde oluyor. Ekran kartındaki tüm DP portlarda yapıyor. Ayrıca Çift monitör kullanıyorum. Diğer monitörümde Dp ile bağlı onda böyle bir sorun yaşamadım. Bu monitör ise yeni zaten. Ekran Kartım MSİ Gaming X 5700XT

Son düzenleme:

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Kablo olarak 2 tane kablo var birisi paugge diğeri monitör içinden çıkan. İkisinde de oluyor. Hdmi herhangi bir sorun olmadı. Bu durum her zaman gerçekleşmiyor yük altında genelde oluyor. Ekran kartındaki tüm DP portlarda yapıyor. Ayrıca Çift monitör kullanıyorum. Diğer monitörümde Dp ile bağlı onda böyle bir sorun yaşamadım. Bu monitör ise yeni zaten. Ekran Kartım MSİ Gaming X 5700XT
Hdmı ile bu sorun hiç olmuyor mu? O halde sorun DP kabloda olabilir.

KS

Levi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hdmı ile bu sorun hiç olmuyor mu? O halde sorun DP kabloda olabilir.
Tekrardan kabloları değiştirdim dp arasında şu an bir problem yok bir şey tetikliyor fakat nedir anlamadım. Ayrıca Hdmi da çok uzun süre bakmadım sadece denemek için taktığımda herhangi bir problem olmadı.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
750
Tekrardan kabloları değiştirdim dp arasında şu an bir problem yok bir şey tetikliyor fakat nedir anlamadım. Ayrıca Hdmi da çok uzun süre bakmadım sadece denemek için taktığımda herhangi bir problem olmadı.
Prizden kaynaklı da olabilir. Bir daha olursa priz değiştirmeyi deneyin mümkünse başka bir odadaki prizde deneyin.

KS

Levi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Prizden kaynaklı da olabilir. Bir daha olursa priz değiştirmeyi deneyin mümkünse başka bir odadaki prizde deneyin.
Bir çözüm buldum. Bu sorunu gerçekleştirdiğinde monitörde bulunan güç düğmesine basıp geri açtığımda sorun ortadan kalkıyor sebebi nedir bilginiz var mı? Ekran kartından olma ihtimali var mı? @Lory

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri