Msı Pro B760M-P Ddr5- Bios Ve Chipset Güncellemesi

MAXSİMİLYAN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
msı pro b760m-p ddr5 anakart bu son zamanlardaki 14. nesil islemcilerde bir sıkıntı muhabeti var bende i5-14400f var bende garanti olsun diye güncelledim biosu birde chipseti güncelledim ondan soınra valoranta girdim sdurum bu fps karakter seçme ekranında 1000+ fps oluyordu simdi 600 oyun içi 350 400 oluyordu suan 150 fps oluyor birde toplam kare işleme hızı oda 2,50 3,50 iken 5 ile 7 arası oluyor ne ne yapılacak bilmiyorum bilgisi olan yada m ne yapılmalı bigisi olan varmı
Ekran görüntüsü 2024-08-24 224128.png

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Güncelleme yaramamış demekki oyuna. Monitörünüzü kurtarıyorsa fps biraz idare edin yeni bi güncelleme gelir belki.

KS

MAXSİMİLYAN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Güncelleme yaramamış demekki oyuna. Monitörünüzü kurtarıyorsa fps biraz idare edin yeni bi güncelleme gelir belki.
chipseten değildir deme ben indirdim dümdüz chipseti kur dedim yeniden baslatım bıraktım bios güncelledik onuda yapayım dedim eski biosu yükleme gibi bir olanağım varmı yoksa bekliyimmi ?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
77
Anakartın sitesinde bios sürümleri bulunur memnun değilsen değiştirebilirsin support kısmından chipset olduğunu sanmam sorunun.

chipseten değildir deme ben indirdim dümdüz chipseti kur dedim yeniden baslatım bıraktım bios güncelledik onuda yapayım dedim eski biosu yükleme gibi bir olanağım varmı yoksa bekliyimmi ?
bütün bios güncellemeleri mevcut burda.

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
14. Nesild intelin mikrokod güncelleme öncesine dönmek riskli diye düşünüyordum işlemci sorun çıkarmaya başlarsa geri dönüşü yok.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
39
bios ta undervolt yapıp frekansları düzenleyip önceki haline yakın bir profil oluşturulabiliyormuş ben amd kullanıcısıyım nasıl yapıldığını tarif edemeyeceğim kusura bakma

KS

MAXSİMİLYAN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
bios ta undervolt yapıp frekansları düzenleyip önceki haline yakın bir profil oluşturulabiliyormuş ben amd kullanıcısıyım nasıl yapıldığını tarif edemeyeceğim kusura bakma
knk chipset güncellemesinden birsey olmadıysa bir sonraki biosu bekleyecem. keske yapmasaydım
bende oyunda atma falan yoktu dedim 14. nesil ne olur ne olmaz bizde güncelleyek güncelledim sonra chipsetide günceledim hersey yüzde 60 düstü

Nuada

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
O güncellemeyi yapınca anakartta yeni ayar çıkıyor diyorlardı. Oradan eski halini seçebiliyormuşsun. Onu kurcala.

KS

MAXSİMİLYAN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
O güncellemeyi yapınca anakartta yeni ayar çıkıyor diyorlardı. Oradan eski halini seçebiliyormuşsun. Onu kurcala.

Kanka girdim ayarlara intel defult olarak duruyordu msı performance setting yaptım 65w 135 oldu birsey değimedi bir seçenek daha vardı oda msı ultimend setting öyle birsey oda 135w anladığım kadarıyla olmuyor .

Bilen biri varsa ben simdi eski biosu indirip bunun üstüne kursam olur mu bir bilgisi olan var mı?

WhatsApp Image 2024-08-30 at 02.04.07v.jpeg

KS

MAXSİMİLYAN

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
arkadaşlar sorunu buldum bios güncelledim ya ben güç uyku ayarları sıfırlanmış yükseğe alınca düzeldi. :D

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri