Yardım Msi Vector Gp68 Hx 13Vh Birden Kapanıyor

Astromanya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba MSI vector gp68 hx 13vh bilgisayarını alalı 8 ay oluyor 5. aydan sonra bilgisayar aşırı ısınmaya başladı ama asıl sorun oyun açınca 20-30 dk sonra laptop kapanıyor. bilgisayarın ekran kartını zorlayan herhangi bir oyun açtığımda işlemci 95 derece gösteriyor hatta 100 dereceye çıkıyor ve gpu ise 80 derece üstü oluyor . Oyunu 60 fps e sabitleyip ancak öyle kapanmadan oynayabiliyorum. Örnek olarak dün low ayarlarda pubg açtım fakat 144 fps yaptım oyunun ortasında laptop kapandı tekrar girip 60 fps yapınca 2 saat oynadım laptop kapanmadı.Bilgisayarda I9-13980HX ve 4080 var low ayarlarda ve 60 fps de oynamamalıyım diye düşünüyorum. Sorun ısınma mı yoksa ekran kartında mı bir sorun var bilmiyorum. Defalarca servise götürdüm ve sorunum çözülmedi ne yapabilirim?

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
508
Hadi tozlanmıştır diyeceğim ama defalarca servise verdim diyorsunuz Mutlaka, ki,temizlemişlerdir.

8 aylık olduğuna göre, ilk yazı gördü makinanız,demekki.

Easasen,laptopları bu kadar güçlü ve fazla watt çeken işlemciler ile tercih etmemek gerekiyor .Ama almışsınız bi kere.

Biosa bi girin. Laptoplarda her ayar olmuyor ama, illa ki, bi ayar vardır diye düşünüyorum.Masaüstü MCE vardı mesela Oyun performansını pek etkilemez ama sıcaklığı düşürür.

KS

Astromanya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Hadi tozlanmıştır diyeceğim ama defalarca servise verdim diyorsunuz Mutlaka, ki,temizlemişlerdir.

8 aylık olduğuna göre, ilk yazı gördü makinanız,demekki.

Easasen,laptopları bu kadar güçlü ve fazla watt çeken işlemciler ile tercih etmemek gerekiyor .Ama almışsınız bi kere.

Biosa bi girin. Laptoplarda her ayar olmuyor ama, illa ki, bi ayar vardır diye düşünüyorum.Masaüstü MCE vardı mesela Oyun performansını pek etkilemez ama sıcaklığı düşürür.
Servisin macununda sorun vardır diye kendi macunum ile değiştirttim yine bir şey değişmedi. Ayrıca sıcaklık sorun değil bilgisayar kapanıyor. cs 2 de bile oyunun ortasında kapanıyor.

MSI uygulamasında kendi modları var o modlarda fan fullenmediği için onları kullanamıyorum zaten ya performans modunda oynamak zorundayım ya da diğer modlara geçip elimle fanları yükseltmek zorundayım.

Biosu kurcaladım,undervolt denedim ama yine de kapanma sorunu var. Belki de düzgün yapamadım bilemiyorum.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
508
Şu değerler, inntelin resmi sitesinden PL2 ,yani max. turbo poweri biosda görebiliyorsan ,onu biraz düşür.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    8.2 KB · Görüntüleme: 8

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
508
Servisin bile aklına gelmedi demi. Bence bilmiyorlardı zaten,sanırım.

Neyse, işini hallettik,sevindim. :)

KS

Astromanya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Servisin bile aklına gelmedi demi. Bence bilmiyorlardı zaten,sanırım.
Ben bir kaç deneme yaptım watt değerleri değil turbo performans verimliliği sorunu çözüyormuş yani 220 olması bir şey farkettirmiyor fakat bu sefer de oyun oynarken birden tüm usb girişleri iptal oluyor. mouse,kulaklık ve klavyem gidiyor(laptopun kendi klavyesi gitmiyor) ve yeniden başlatana kadar ne kadar tak çıkar yaparsam yapayım gelmiyor.Ben sorunun adaptörde olduğunu düşünmeye başladım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri