Yardım Msi Vs Asus Hangisini Almalıyım?

ismet56

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bu video oyun denen eleman içime şüphe düşürdü. normalde yeni toplayacağım sisteme msi marka anakart alcaktım. ama bu eleman msi ürünlerine çöp dedi. bundan dolayı buraya sorayım dedim.

Msi:

Asus:

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Arkadaşlar bu video oyun denen eleman içime şüphe düşürdü. normalde yeni toplayacağım sisteme msi marka anakart alcaktım. ama bu eleman msi ürünlerine çöp dedi. bundan dolayı buraya sorayım dedim.

Msi:

Asus:
Troll geçmiştir veya msi sevmiyordur. MSI b650 carbon baya başarılı bir anakart ama ona ihtiyacınız var mı bilemem. Sistemi yazabilir misiniz ? Merak ettim.

Telefonunu Çıkra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Carbon serisi baya iyidir. Videoyun işine gelmeyen her şeye çöp diyor.
Gigabyte ın bios sorunlarını da inkar ediyor zaten takma kafaya.

KS

ismet56

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Troll geçmiştir veya msi sevmiyordur. MSI b650 carbon baya başarılı bir anakart ama ona ihtiyacınız var mı bilemem. Sistemi yazabilir misiniz ? Merak ettim.
İşlemci: şimdilik r5 7600 ama 8800x3D çıkarsa ona geçicem

Sıvı soğutma: NZXT Kraken elite 360 mm

Ekran kartı: rtx 3060 ti ama 5000 serisi çıkınca 5070 düşünüyorum

Ram: XPC Lancer 2x16GB 6400 MHz

Ssd: Kingston NV2 SNV2S/2000G

Psu: NZXT C850 gold PA-8G1BB-EU

Kasa: NZXT H9 Flow

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
İşlemci: şimdilik r5 7600 ama 8800x3D çıkarsa ona geçicem

Sıvı soğutma: NZXT Kraken elite 360 mm

Ekran kartı: rtx 3060 ti ama 5000 serisi çıkınca 5070 düşünüyorum

Ram: XPC Lancer 2x16GB 6400 MHz

Ssd: Kingston NV2 SNV2S/2000G

Psu: NZXT C850 gold PA-8G1BB-EU

Kasa: NZXT H9 Flow
NZXT soğutucu alma derim gereksiz pahalı fiyat çekmişler. Onun dışında fena gözükmüyor ama ssd DRAM li daha iyi bir modele geçilebilir. Eğer sıfır alcaksan işlemci 7500f al derim.

Anakart gereksiz üst model bu arada bence. MSI X670-P falan seçilebilir 9k satılıyordu en son.

KS

ismet56

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
NZXT soğutucu alma derim gereksiz pahalı fiyat çekmişler. Onun dışında fena gözükmüyor ama ssd DRAM li daha iyi bir modele geçilebilir. Eğer sıfır alcaksan işlemci 7500f al derim.

Anakart gereksiz üst model bu arada bence. MSI X670-P falan seçilebilir 9k satılıyordu en son.
Sıvı soğutma için çok haklısın ama sistem estetik dursun diye onu tercih ettim. Elite olmayan modeli 2K daha ucuz ama onunda gif özelliği kötü kücük ekranı var.

İşlemciyi yeni alacamda neden 7500f önerdiniz ki? (Bilmediğimden soruyorum)

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
Sıvı soğutma için çok haklısın ama sistem estetik dursun diye onu tercih ettim. Elite olmayan modeli 2K daha ucuz ama onunda gif özelliği kötü kücük ekranı var.

İşlemciyi yeni alacamda neden 7500f önerdiniz ki? (Bilmediğimden soruyorum)
NZXT yerine farklı bir markadan alsanız olmaz mı ? Ekranlı sıvı soğutma olarak vardı gördüğüm bir kaç ürün 4k 5k ya satılıyordu. 7600=7500f. 7600 işlemcisinin tek işe yaradığı şey ekran kartı yokken pc yi açabiliyorsun.

KS

ismet56

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
NZXT yerine farklı bir markadan alsanız olmaz mı ? Ekranlı sıvı soğutma olarak vardı gördüğüm bir kaç ürün 4k 5k ya satılıyordu. 7600=7500f. 7600 işlemcisinin tek işe yaradığı şey ekran kartı yokken pc yi açabiliyorsun.
İnanki ekranla hiç bi derdim yok ilk defa sistem topladığım için estetik ve temiz dursun istedim ve NZXT ürünleri birlikte çok iyi duruyor ondan dolayı 3-5 K overpayi görmezden gelebilirim.

İşlemci tavsiyesi için teşekkürler.

Telefonunu Çıkra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
Bazı parçalar falsolu. Eğer almadıysan tavsiyelerim:
> B650 yongasında o kadar para saçma. O fiyatlarda X670 ler var. Bazı B650 ler muhtemelen 8800x3d gibi bir işlemciyi besleyecek kalibrede olabiliyor. Çok araştırmaya vaktim olmadı.
bu fiyata çıkmaya kararlıysan şu anakart da son zamanlarda gözüme oldukça takılıyor.
> Sıvı soğutmayı sırf estetik kaygın var diye bu kadar heba etme derim. Deepcool LS720 ler, Lian Li galahad lar falan varken baya bi ısraf oluyor.
> SSD olarak Kingston KC3000, 980 Pro gibi modeller cuk oturur.
> Ekran kartı biraz kafama takıldı. 3060Ti orada ne yapıyor onu anlamadım :D

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
888
İnanki ekranla hiç bi derdim yok ilk defa sistem topladığım için estetik ve temiz dursun istedim ve NZXT ürünleri birlikte çok iyi duruyor ondan dolayı 3-5 K overpayi görmezden gelebilirim.

İşlemci tavsiyesi için teşekkürler.
Anladım. Türkiye de gereksiz pahalı ürünleri 3k ya 360mm sıvı soğutma alıyorsun nzxt nin ürünleri 8k 10k. 5090 falan alsanız aradaki farkı umursamayın diycem de 5070 alacağım diyorsunuz.

Telefonunu Çıkra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
28
7500F ve 7600 birbirlerine inanılmaz yakın fiyatlarda olabiliyor. 7600 e ucuzi bir farkla geçilmesinde sakınca yok aslında.

KS

ismet56

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bazı parçalar falsolu. Eğer almadıysan tavsiyelerim:
> B650 yongasında o kadar para saçma. O fiyatlarda X670 ler var. Bazı B650 ler muhtemelen 8800x3d gibi bir işlemciyi besleyecek kalibrede olabiliyor. Çok araştırmaya vaktim olmadı.
bu fiyata çıkmaya kararlıysan şu anakart da son zamanlarda gözüme oldukça takılıyor.
> Sıvı soğutmayı sırf estetik kaygın var diye bu kadar heba etme derim. Deepcool LS720 ler, Lian Li galahad lar falan varken baya bi ısraf oluyor.
> SSD olarak Kingston KC3000, 980 Pro gibi modeller cuk oturur.
> Ekran kartı biraz kafama takıldı. 3060Ti orada ne yapıyor onu anlamadım :D
Ekran kartını idareten 5000 serisi gelene kadar ikinci elden aldım bugün yoksa saçma olduğunu biliyorum.

Biraz şımarıkça olduğunu biliyorum ama temiz dursun diye sadece sıvı soğutmaya fazladan para dökmüyorum ki kasa,anakart ve Psu yada fazla para veriyorum haklısınız fakat ilk defa sistem toplayacağım için içindeki bu çocukca hevesi tatmin edeyim dedim zaten fazladan ödediğim paraya değmeyeceğini düşünürsem birdahada böyle markalardan almam.

kuru cacık

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
168
Şimdilik 7500F alınız ,ama ilerde 7800X3D /8800X3D gibi bi işlemciye geçmeyi düşünüyorsanız, anakartı sağlam tutmanız gerekir. Şu anakart ,benim diyen X670 serilerine taş çıkartır. B650 serisinin ilk sıralarındadır.Çok serin çalışır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri