Neden Bilgisayarcılardan Bir Şey Almayalım Sebebi

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
Meraktan bi ssd fiyatları sorayım dedim ben bile şaşırdım. Neden bilgisayarcilardan uzak olun diyoruz sebebi

1677446483171.png

ReDaPLLe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Esnaf ile büyük şirketleri karşılaştırmamak gerek. İki tane ssd satıp gelecek 50-100 tl ile dükkan çevrilmez. Formattır tamirdir vs. işlerle bir şekilde para kazanacak.

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Esnaf ile büyük şirketleri karşılaştırmamak gerek. İki tane ssd satıp gelecek 50-100 tl ile dükkan çevrilmez. Formattır tamirdir vs. işlerle bir şekilde para kazanacak.
hocam 650tlye kalitelisinden 512 gb ssd alınır bu kazıktır başka bir şey değildir

o zaman marketler cipsleri 50tlden versin madem migros vs 20tlden veriyorsa

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
dükkanında bi kazancı olması lazım 550 makul söylemiş gibi hissettim

Graxthe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
83
Hocam hâla kendimi geliştirmeye çalışıyorum asıl işim yazılım ama bir o kadar da donanım aşığıyım bir şekilde sermaye geçerse inşallah donanım işine girmeyi düşünüyorum

ReDaPLLe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
hocam 650tlye kalitelisinden 512 gb ssd alınır bu kazıktır başka bir şey değildir

o zaman marketler cipsleri 50tlden versin madem migros vs 20tlden veriyorsa
Zaten küçük market ve bakkallar büyük market zincirlerine dayanamadığı için battı, her yer üç harfli market doldu.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
en yakın arkadasımın kıytırık bilgisayarı kasmaya başlayınca gel ben formatlarım dedim,
400 TL format attıklarını gördüm piyasada. SSD fiyatını bir kenara bıraktım.

gitti bilgisayarcıya 200 tl format parası verdi adam birde ssd kitlemiş oha çok hızlandı diyor canım benim ben şimdi napıyım bu arkadaşımı :D

KS

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Meraktan bi ssd fiyatları sorayım dedim ben bile şaşırdım. Neden bilgisayarcilardan uzak olun diyoruz sebebi

Ekli dosyayı görüntüle 15846
hocam konu tekrardan hortlamışta. sen aslıdna o adamdan ssd almıyorsun sadece. hem ssd alıyorsun hem adamın dükkan kırasını elektriğini suyunu giderlerini ödüyorsun aynı şey lüks kafeler içinde gecerli cay olmuş 20-30tl mesela bir bardak çay ama sebebi oranın kırası giderleri bu şekilde cıkıyor. işin sonu yine ekonomiye bağlanıyor xd

400 TL format attıklarını gördüm piyasada. SSD fiyatını bir kenara bıraktım.
ssd iç dış temizlik dahil galiba :)

KS

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
hocam konu tekrardan hortlamışta. sen aslıdna o adamdan ssd almıyorsun sadece. hem ssd alıyorsun hem adamın dükkan kırasını elektriğini suyunu giderlerini ödüyorsun aynı şey lüks kafeler içinde gecerli cay olmuş 20-30tl mesela bir bardak çay ama sebebi oranın kırası giderleri bu şekilde cıkıyor. işin sonu yine ekonomiye bağlanıyor xd

ssd iç dış temizlik dahil galiba :)
internetten satanlardada hocam bu gecerli

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
internetten satanlardada hocam bu gecerli
onlarında belli başlı giderleri var tabi ama onlar daha cok sürümden kazanıyor. 100 tane satarım %20 kar ile diyor ama bilgisayarcı onunla uğraşmıyor alıyo 3-5 tane %50/%100 karla satarım illa alan cıkar diyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri