Nedenini anlayamadığım bir bluetooth kopma sorunu

hasangibi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar öncelikle selam herkese. Yaşadığım garip bir problem var ve size danışmak istedim. Bluetooth mouse ve kulaklık kullanıyorum. Arada sırada bu bluetooth kulaklık ve mousem gidip ortalama 5 saniye sonra tekrar geliyor. Çok sık yaşamıyorum ama nadir de olsa bi kopukluk yaşayıp tekrardan düzelme sorunum var. Sorun kulaklık veya mouse değil bunu başka bilgisayarda denedim. Sorun sizce ne olabilir? Bir donanım parçası mı bunu tetikliyor veya çakışma yaşatıyor? (PC özelliklerini aşağıya bırakıyorum başka bir bilgi lazımsa cevaplayabilirim)
Pc özelliklerim: 
-r5 5600x
-gigabyte  rtx3080 gaming oc 
-msi mpg b550 gaming edge wifi
-thermaltake 750w 80plus gold full modüler
-GSKILL 2x8 3200 mhz ram

İsmail

Administrator
Admin
Tepki
131
Cvp: Nedenini anlayamadığım bir bluetooth kopma sorunu

Ekipmanlar hangi markanın ürünleri? sistemin ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

KS

hasangibi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Nedenini anlayamadığım bir bluetooth kopma sorunu

İsmail' Alıntı:
Ekipmanlar hangi markanın ürünleri? sistemin ile ilgili olduğunu düşünmüyorum.

kulaklık: hyperx cloud 2 wireless 
mouse: logitech g pro wireless

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Anakart sürücülerinizi eksiksiz kurdunuz mu? Anakart sayfanızda BT sürücüsü dahil her sürücü var. Çipset dahil her sürücünün eksiksiz kurulumunu yaptığınızdan emin olun. Ayrıca Windows ve anakart BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin.
Anakart sürücülerinizi eksiksiz kurdunuz mu? Anakart sayfanızda BT sürücüsü dahil her şey var. Eksiksiz kurulum yaptığınızdan emin olun. Ayrıca Windows ve anakart BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314

O problem benim evimdeki sistemde de var. USB portları gücü kestiğinden dolayı muhtemelen Bluetooth'da kesintiye uğruyor. Aygıt yöneticisi üzerinden portlarda bir uyarı var mı bakabilir misiniz?

KS

hasangibi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

OceanLaB' Alıntı:
O problem benim evimdeki sistemde de var. USB portları gücü kestiğinden dolayı muhtemelen Bluetooth'da kesintiye uğruyor. Aygıt yöneticisi üzerinden portlarda bir uyarı var mı bakabilir misiniz?

Herhangi bir uyarı gözükmüyor. Tüm sürücülerim güncel. Önceden kablolu kullanıyordum hiçbir problemim yoktu. Wireless geçince bu tarz problemler baş göstermeye başladı ve kafayı yemek üzereyim. Sanırım dediğiniz gibi güç kesilmesi yaşanıyor portlarda ama bu neden olur nasıl çözülür sonuca ulaşamadım  :(

ugur.gozaydin' Alıntı:
Anakart sürücülerinizi eksiksiz kurdunuz mu? Anakart sayfanızda BT sürücüsü dahil her sürücü var. Çipset dahil her sürücünün eksiksiz kurulumunu yaptığınızdan emin olun. Ayrıca Windows ve anakart BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin.
Anakart sürücülerinizi eksiksiz kurdunuz mu? Anakart sayfanızda BT sürücüsü dahil her şey var. Eksiksiz kurulum yaptığınızdan emin olun. Ayrıca Windows ve anakart BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin.

Her şey güncel.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139

Tüm portlarda güç kesintisi olmaz. Öyle olsaydı USB ile direkt bağlı mouse veya klavye gibi bileşenlerinizde de sorun yaşardınız. Sorunsuz çalıştığına emin olduğunuz bir portta deneyebilirsiniz BT aygıtını. Eğer sorun devam ederse bence direkt BT aygıtınız ile sorun yaşıyorsunuz. Alıcıları arızalı olabilir cihazların diyeceğim ama denemişsiniz başka sistemde. En büyük olasılık sürücü sorunu olabilir. Sürücüleri CCleaner gibi bir yazılım ile tamamen kaldırıp, aygıtı ayarlardan kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

KS

hasangibi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin' Alıntı:
Tüm portlarda güç kesintisi olmaz. Öyle olsaydı USB ile direkt bağlı mouse veya klavye gibi bileşenlerinizde de sorun yaşardınız. Sorunsuz çalıştığına emin olduğunuz bir portta deneyebilirsiniz BT aygıtını. Eğer sorun devam ederse bence direkt BT aygıtınız ile sorun yaşıyorsunuz. Alıcıları arızalı olabilir cihazların diyeceğim ama denemişsiniz başka sistemde. En büyük olasılık sürücü sorunu olabilir. Sürücüleri CCleaner gibi bir yazılım ile tamamen kaldırıp, aygıtı ayarlardan kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.

Dediğini yaptım. Tekrarlanırsa haber veririm teşekkür ederim.

Ritim Ustası

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
141

Konuyu hortlatıyorum ama sorunun çözümü nedir benimde Gamepad ve Hoparlör bluetooth bağlantısında sürekli kopmalar oluyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri