Yardım Nedir Bu Başımdaki Felaket

Servet Sayar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
254
Babacım siz ilk bu atari ve pc dünyasına dalan nesilden olduğunuz için ve gerek hayat şartları gerek o zamanın durumlarıyla aynı olmuyor. Her yönden büyürken etkileniyoruz oyunlar sadece belirli bir yere kadar bizi taşıyor, eskiden iyi bir cihazımız olmadığı zaman efsane oyunlar çıkardı misal onları büyük kısmımız yaşamıştır oynayamadı diye. Oradan bir heves başlıyor şartlar değişiyor psikolojin değişiyor çak toparlan et günümüz şartlarına göre cihaz topla oynayamadığın oyunları al bitir hevesin gelip geçici olduğu için çoktan sönüyor, ot tadı veriyor e malum eskiden hangi oyunla büyüp severek oynadıysak onlara geri dönüyoruz. Veya solo oynamak yerine sosyalleşmek + güzel bir ortam kurmak için ekip istiyor canın, ya da kız arkadaş vs beraber takılıp deniyorsun öyle geçip gidiyor. :D

Mrtaza2245

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bende 96 doğumluyum. 2000 senesinden beri evimizde bilgisayar var. Arı ile internete girdiğimi hatırlıyorum. O zamanlarda deli gibi bilgisayar oynuyordum. Şimdi orta seviye sistemim var fakat 5 saat oynamamışımdır 1 haftada. Biraz yaş birazda o zamanların gerçekten güzel olmasıydı bence.
98 liyim daha o ışık sönmedi ben de oynadığım 10 yılı aşkın bir arkadaş grubum var onlar dağılırsa muhtemelen bendeki o ışık da söner gibime geliyor yavaş yavaş geldiğini hissediyorum

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
58
çok oyun denedim kankam ama şunu anladım ben rpg sevmiyormuşum , tabi bunu paraları bayıldıktan sonra anladım.
cs gel bizimle ? ben kardeşim takılıyoruz arada sende 3. olursun bize. Kuzenlerde geliyo arada ? Gelmek istersen bekleriz hem sana da değişiklik olur tek oynamaktansa ekiple oynamak daha iyi ve zevkli bilirsin.

aPoCaLyPsE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
40 yaşındayım bende 90 larda ilk olarak amiga ile tanıştım sonrasında msdos visual basic dönemleri işletim sistemi hak getire :) aslında olay yaşla alakalı değil arkadaşlar asıl olay artık herşeye çok kolay ulaşabildiğimizden. hiç unutmam orta okulda bilgisayar kursunda ( prens of percia ve alaaddin diyede tabir ederdik ) oyunu yüklemek için yaklaşık 10 disket alırdık kursda oyun oynardık. şimdi steamlar, pspler,xboxlar vs. ve o kadar fazla çeşit oyun varki ve istediğin zaman oynayabilecek konumdasın ulaşabiliyorsun. biz oyunu seviyorduk ama aslında bizim sevdiğimiz şeyler zorluklardı. içinizdeki çocuğun ölmesine izin vermeyin..

Evde atari konsolum var hala atari salon oyunlarını oynarım. işim gereği sürekli pc başında olduğumdan dolayı uzun zamandır yeni bilgisayar almıyordum ama şuanda iyi bir pc arayışındayım :) kısa süre sonra oyun dünyasına dönücem inşallah.

Prince_of_Persia_1_-_MS-DOS_-_Gameplay.gif

Aage Gran

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
40 yaşındayım bende 90 larda ilk olarak amiga ile tanıştım sonrasında msdos visual basic dönemleri işletim sistemi hak getire :) aslında olay yaşla alakalı değil arkadaşlar asıl olay artık herşeye çok kolay ulaşabildiğimizden. hiç unutmam orta okulda bilgisayar kursunda ( prens of percia ve alaaddin diyede tabir ederdik ) oyunu yüklemek için yaklaşık 10 disket alırdık kursda oyun oynardık. şimdi steamlar, pspler,xboxlar vs. ve o kadar fazla çeşit oyun varki ve istediğin zaman oynayabilecek konumdasın ulaşabiliyorsun. biz oyunu seviyorduk ama aslında bizim sevdiğimiz şeyler zorluklardı. içinizdeki çocuğun ölmesine izin vermeyin..

Evde atari konsolum var hala atari salon oyunlarını oynarım. işim gereği sürekli pc başında olduğumdan dolayı uzun zamandır yeni bilgisayar almıyordum ama şuanda iyi bir pc arayışındayım :) kısa süre sonra oyun dünyasına dönücem inşallah.

Efsane oyundur, ortaokul yillarimda disketten oynardik biz de..

Benim de oynadigim ilk CD oyunu da FIFA 97 dir. Hatta ilk bilgisayarimi kuponla aldigim zaman RAM 4MB di ve fifayi acamiyordu malesef. Para biriktirerek 8 MB a yukseltmistim ve sonrasinda cilgilar gibi oyun..

Ey gidi gunler..

Bilmeyenler icin fifa 97

Son düzenleme:

aPoCaLyPsE

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

Benim de oynadigim ilk CD oyunu da FIFA 97 dir. Hatta ilk bilgisayarimi kuponla aldigim zaman RAM 4MB di ve fifayi acamiyordu malesef. Para biriktirerek 8 MB a yukseltmistim ve sonrasinda cilgilar gibi oyun..

Ey gidi gunler..
Bide gazete kuponları vardı. herşeyi kuponla veriyorlardı o dönemlerde :) gerçekten çoğu zor ulaşabildiğimizden veya her şey kısıtlı olduğundan kıymetliydi. internet cafelerin ilk dönemleri oturacak yer bulunmazdı belirli yerlerde vardı. internet 3 4 kişi girmeyecekse açılmaz zaten çevirmeli bağlantı vardı. win 98 - win me c.s 1.0 sonrasında 1.6 age of red alert genel oynanan oyunlar

KS

massiveRAIN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37

Ey gidi gunler..

Bilmeyenler icin fifa 97

fifa serisini ilk başlarda ne zevkle oynuyorduk be , gözümde canlanır koskoca mazi :)
cs gel bizimle ? ben kardeşim takılıyoruz arada sende 3. olursun bize. Kuzenlerde geliyo arada ? Gelmek istersen bekleriz hem sana da değişiklik olur tek oynamaktansa ekiple oynamak daha iyi ve zevkli bilirsin.

cs go da benimde ekibim var bi 8-10 kişiyiz 22-40 yaş grubu arası herkes özelden dc atayım sende buyur gel kardeşim başım üstüne
Bide gazete kuponları vardı. herşeyi kuponla veriyorlardı o dönemlerde :) gerçekten çoğu zor ulaşabildiğimizden veya her şey kısıtlı olduğundan kıymetliydi. internet cafelerin ilk dönemleri oturacak yer bulunmazdı belirli yerlerde vardı. internet 3 4 kişi girmeyecekse açılmaz zaten çevirmeli bağlantı vardı. win 98 - win me c.s 1.0 sonrasında 1.6 age of red alert genel oynanan oyunlar
eskiden gazete kuponuyla araba veriyorlardı şimdi krediyle vermiyorlar :D

Biz o disketten oynadığımız oyunlarla hayretler içinde heyecanla oynuyorduk şimdi 100gb oyunu indiriyorsun pc'den ama o lezzeti vermiyor , demekki oyun değil dönemler güzelmiş abim :)

Servet Sayar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
254
eskiden gazete kuponuyla araba veriyorlardı şimdi krediyle vermiyorlar :D
Kupon dönemi 2010-13 arası sonlandı hocam biz en son devrine denk geliyoruz yaş olarak. Siz daha detaylı bilirsiniz ama ben oyun almak için biriktiriyordum sonra başka şeyler de veriliyordu diye hatırlıyorum tencere tava falan. :D

ikikarefarki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Oyunlardan hala keyif almakla birlikte, çocukken yaşadığım heves ve heyecanı asla yaşayamıyorum. Babamın senede bir kaç kez aldığı oyun dergilerindeki yazıları ağzım açık okur, yanında gelen oyun demoları cd'sini okuyup üfleyerek, bilgisayarım oyunları kaldırsın diye dua ederdim. :D Sims 2'yi ilk oynadığımda, "oha sims1 den ne kadar farklı" dediğimi, her yeni fifa çıktığında "vay be bu sene x oyuncu ne kadar çok benzemiş" dediğimi dün gibi hatırlıyorum. Hatta sadece oyunlar için değil, o dönem (2001-2006) çıkan çoğu şeye duyduğum heves ve heyecana hasretim. :) Şimdilerde 16 GB ram yetmezken, o dönemler 1GB / 512 MB Ram duyunca "vay be, zengin galiba" derdik. Her sene aynı iPhone çıkıyor diye kızıyorlar, ben arkadaşımda siemens c65 görünce "oha teknolojiye bak" demiştim" :) Daha aklıma neler geliyor da, yazarak bitiremem...

Sanırım yaş ilerledikçe insan her şeye alışıyor, hiç bir şey şaşırtmıyor. Daha şimdiden "nerde o eski günler" diyen dayılara döndük. :D

KS

massiveRAIN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
37
Oyunlardan hala keyif almakla birlikte, çocukken yaşadığım heves ve heyecanı asla yaşayamıyorum. Babamın senede bir kaç kez aldığı oyun dergilerindeki yazıları ağzım açık okur, yanında gelen oyun demoları cd'sini okuyup üfleyerek, bilgisayarım oyunları kaldırsın diye dua ederdim. :D Sims 2'yi ilk oynadığımda, "oha sims1 den ne kadar farklı" dediğimi, her yeni fifa çıktığında "vay be bu sene x oyuncu ne kadar çok benzemiş" dediğimi dün gibi hatırlıyorum. Hatta sadece oyunlar için değil, o dönem (2001-2006) çıkan çoğu şeye duyduğum heves ve heyecana hasretim. :) Şimdilerde 16 GB ram yetmezken, o dönemler 1GB / 512 MB Ram duyunca "vay be, zengin galiba" derdik. Her sene aynı iPhone çıkıyor diye kızıyorlar, ben arkadaşımda siemens c65 görünce "oha teknolojiye bak" demiştim" :) Daha aklıma neler geliyor da, yazarak bitiremem...

Sanırım yaş ilerledikçe insan her şeye alışıyor, hiç bir şey şaşırtmıyor. Daha şimdiden "nerde o eski günler" diyen dayılara döndük. :D

sebebide şu kardeşim biz öyle bir jenerasyonuzki büyüklerimizin o teknolojisiz hayatını yaşadık , biz küçükken hala radyolar meşhurdu , televizyonlar kocaman tüplü küçük ekranlı , ama bizimle birlikte teknoloji o kadar hızlı büyüdü ki resmen çağ atladık , o yüzden bizim jenerasyon büyük değişimle büyüdü. Ben çocukken msn messengerda görüntülü konuşmalarda insanlar şaşırarak görüşüyordu , şimdi elinin altında tak tak heryeri görüntülü arıyorsun. elinin altında internet her bilgi elinde , biz kitaplar okuya okuya öğrendik, deneme hata yapma yanılmayla öğrendik , ama internete şimdi birşey sorduğunda hata yapmadan direk doğrusunu çözüyorsun. Bizim zamanımızda bilgi kıymetliydi ama şimdi iki elinin altında tüm bilgi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri