Soru Nesnelerin Gec Yuklenmesi

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Ouunlarda nesnelerin gec yuklenme sebebi ekran kartiyla mi alakali? Dusuk grafiklwre sahip oyunlarda bile ayni sey tekrarlaniyor.

Rtx4060ti 16gb
32gb ddr5 ram

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Crystial disk mark ile yapıyorlar sanırım, bende çok anlamıyorum ama muhtemelen sağlığı felan bellidir değerlerden anlaşılır

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
1726168290727.png

Sonuç bu şekilde geldi

Sağlık %100 Sıcaklık 58 anlık

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Problem yok gibi duruyor hocam, ama genelde geç yüklemeler ssd ile ilgili oluyor başıma gelmişliği vardı. Ekran kartın güzel ramlerin iyi başka ne sebep olabilirki

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
43
sistemi arka planda meşgul eden bişey veya bişeyler var demekki

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
W11 mi kullanıyorsun? belki ram kullanımın falan fazla olabilir ondan da yapabilir diye düşünüyorum.
W11 kullaniyorum ama 2x16 ddr5 6000mhz ram var. Ram kullanimi 16yi gectiginide hic gormedim 8 10 12falan oluyor genelde

Bu sorun icin test yapabilecegim bir yazilim var mi?

KS

SupremeKalel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Bu arada bahsettigim sey uzaktaki bazi nesnelerin gec yuklenmesi. Cok abarti bir durum yok ama dikkat cekiyor. Mesela nfs unbound oyununda uzakta binadaki afis sonradan yukleniyor uzaktaki trafik lambasi sonradan yukleniyor gibi. Bu sekilde yani belki de normaldir bilmiyorum ama mafia 2 de bile oluyor

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Bu arada bahsettigim sey uzaktaki bazi nesnelerin gec yuklenmesi. Cok abarti bir durum yok ama dikkat cekiyor. Mesela nfs unbound oyununda uzakta binadaki afis sonradan yukleniyor uzaktaki trafik lambasi sonradan yukleniyor gibi. Bu sekilde yani belki de normaldir bilmiyorum ama mafia 2 de bile oluyor
Oyunlarla ilgili de olabilir benzer videolara baktınız mı başkalarında oluyor mu diye

Quiet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Bazı oyunlarla alakalı olabilir, sizle alakalı olsa başka oyunlarda da sık sık yaşardınız muhtemelen. İşte hdd kullanıp oyunlara geç girmek yükleme ekranları uzunluğu gibi gibi.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri