No bootable device please restart system

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Iso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, Laptopumu satmayı düşünüyordum bu yüzden tüm geçmişi kalıcı olarak silmek istedim tavsiyeler üzerine Eraser isimli programı kurdum işleme başladım sn sonra mavi arka planlı bir ekranda üzgün yüz ifadesi ile bir sorunla karşılaşıldı yeniden başlatılacak gibi bir şeyler yazdı aynı goruntude % dolum vardı ve %100 oldu kapandı açıldı ve başlıktaki yazı çıktı ekrana bunu nasıl çözebilirim yardımlarınız için buraya abone oldum teşekkür ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Windows sistemini göremiyor sistem diye bir hata almışsınız. Sebebi ise siz Windows kurulu diski tamamen silmeye çalışmışsınız haliyle dosyalar silinince Windows hata vermiş. Disk silme işlemini Windows kurulu bir sistemde silmek istediğiniz diski 2. disk olarak bağlayıp yapmanız gerekiyordu. Şuan sorun yok ama disk tamamen silinmemiş sadece silme işleminde Windows sistemi hasar görmüş işlemi Windows kurulu diskte yaptığınız için o kadar. Dediğim gibi sistem kurulu bir bilgisayarda cihazınızın diskini 2. disk olarak bağlayıp diski öyle silmeniz gerekiyor.

KS

Iso

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Sağolun uğur bey, peki şuan çözüm nedir cihazı nasıl çalışır hale getirebilirim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Format atarak cihazı çalışır hale getirebilirsiniz. Windows format ilk ekranda Shift + F10 tuşu ile CMD ekranını açıp bu sayfadaki işlemleri uygularsanız diskiniz hard reset yani gelişmiş temizleme olarak aktif olacak.  Sonrasında CMD ekranını kapatıp Windows ekranından devam edebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri