No Signal

BuzluBadem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selamlar herkese iyi forumlar dilerim. 
 Asus tuf b450 gaming plus anakart
 Asus rog rtx 2060 super ekran kartı 
 ryzen 5 2600 işlemci
 xpg 2x8 ramlerim mevcut sistemimde 2 adet de ssd bulunmakta.
Bir süredir oyunlarda problem yaşıyorum. Örneğin Rust, Pubg gibi oyunlarda ekran aniden gidiyor no signal yazıp garip bir gürültü çıkıyor kasa açık ışıklar fanlar vs. bir süre sonra yeniden başlatıyor kendini
kendi başıma aşamadım evimin yakınında bir bilgisayarcıya baktırdım format vs attı genede düzelmedi. En son bugün Lol oynarken aynı sorunu yaşadım ki Lolde daha önce böyle bir problem yaşamamıştım ne yapabilirm düzeltmek için...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
  • Güç kaynağınız nedir? Yetersiz yada arızalı bir ürün ise bu tarz sorunlar yaşayabilirsiniz.
  • İşlemci ve GPU sıcaklıklarınız eğer çok yüksekse ki çok yüksekten kastım 80 ve üzeri bu tarz sorunlar olabilir.
  • Anakart BIOS sorununuz olabilir. BIOS güncellemeniz varsa yapın.
  • Bellek sorununuz olabilir. Bellekleri tek tek ve doğru soketlerde deneyin.
Format attığınız için sürücü sorunlarını göz önünde bulundurmuyorum

KS

BuzluBadem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
  • Güç kaynağım Sharkoon SilentStorm Icewind 750W 80+Bronze 12V 135mm Fan Power Supply (ürünü sıfır aldım, garantisi devam ediyor sanırım)
  • Ramlerimi temizleyip tekrar doğru soketlerine taktım
  • anakartım güncel bios sürümüne sahip

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
PSU ürün olarak oldukça başarılı. Arızalı değilse sorunun o olma ihtimali pek olası değil. Sıcaklık sorunu değilse aşağıdakini bir deneyin.

Geçenlerde yine bir ekran kartı sorunu olan bir kullanıcı vardı. Oda sorunu şu şekilde çözmüştü bir deneyin isterseniz. Ekran kartınızda birden fazla güç girişi varsa güç kaynağından ekran kartına gelen kabloyu 1 kablo üzerinden değil 2 ayrı kablo üzerinden yapın.

Eğer buda işe yaramaz ise farklı bir görüntü aktarım kablosu ile monitörünüzü deneyin. Oda işe yaramaz ise farklı bir monitör yada HDMI kablosu ile LCD TV deneyebilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri