None K işlemciye BCLK

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

warpeace66

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Merhaba. i5 6500 skylake 3.2-3.6 işlemcisini kullanıyorum. Birçok test izledim. Z170 yongasını kullanan anakartlar kullanarak non k işlemcilere o.c yapabiliyorlar. 3.2 den 4.4 4.5 e kadar hız aşırtma yapmışlar. Soğutucu olarak iyi bir soğutmam var. Akasa r10 kullanmaktayım. B150 anakarta sahibim. Bu yüzden Z yongasına ait bir anakart satın almayı planlıyorum. Baktığımda yapılan testlerde ciddi fps artışları olmuş. Sizce bunun doğruluk payı var mı ? yapılabilir mi ? denemelimiyim ? yardımcı olursanız sevinirim. Böyle birşey istememin sebebi sistemi alalı 2.5 yıl oldu i5 6500 rx 480 kullanıyorum artık i5 6500 birçok oyunda droplara sebep vermeye başladı. Genel sıcaklık olarak 39 45 arası seyrediyor zaten. Tekrardan teşekkürler iyi forumlar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İşlemcin O.C. işlemi için uygun değil ve O.C. yapılamaz normalde ama bu INTEL 'in söylediği ve önerdiği bir olay olduğundan açık kapı yok değil. Bende i7 3820 bir K olmayan işlemciyi 2 yıl kadar O.C. yapıp kullandım ancak anakartım çok üst düzey ve O.C. yapılabilen bir anakarttı o yüzden bu işlemlerde anakart çok çok önemli. Soğutucun 120mm tek fan bir radyatör yeterli olmayabilir. Böyle söylememin sebebi bu işlemcilerde çarpanlar kapalı olduğundan çekirdekler blok halinde fazla ısınıyorlar sorun olmayadabilir tabiki. Z serisi iyi bir O.C. potansiyeli güçlü bir anakart alıp yapabilirsiniz. Asus Z170-K / MSI Z170A TOMAHAWK / GIGABYTE GA-Z170X-UD5 TH bu üç üründen birisini öneririm hangisi bulursanız artık. Güç beslemeleri çok çok önemli yoksa O.C. işleminiz pek olumlu olmaz.

KS

warpeace66

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Teşekkür ederim. Çünkü şuan yeni bir işlemci almayı düşünmüyorum. Bu anakartlardan uygun olanı 9 ay taksit ile alacağım :D . Tekrardan ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Gerekli cevaplar verildiğine göre konuyu kapatıyorum şimdiden hayırlı olsun. Başka sorularınız için yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri