NZXT H510 Flow üst fanın psu ile çakışma durumu hk.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,316
Selamlar arkadaşlar;

Dün NZXT H510 Flow isimli yeni mesh kasasını incelemiştim. Sistemi içerisine toplarken deneyimlerimi anlattım. ATX boyutta Gigabyte Z690 AORUS MASTER anakart kullanmıştım. Anakartın kendisi büyük ve kallavi olduğu için, kasanın içinde milimetrik çalışmalık yerler kaldı.

** Yukarıdaki fotoğrafta mesela PSU kablosunun artık kıvrılacak yeri kalmadığı için, sola yaslama yapılamıyor.

Haliyle öndeki fanı, üste takarken çakışma yaşadım ve sığmadı. Bende bu durumun böyle olmaması gerektiğini söylemiştim. Bazı arkadaşlar şöyle yorumlarda bulunmuş;

+ "Diğer anakart modellerini de alınca sığmazsa ne olacak?"

Böyle bir durum söz konusu değil. Yani M-ATX ve ITX anakart aldığınızda B450, H510, B560 vs ATX gibi büyük boyutta olmadığından rahatlıkla sığıyor ve üste fanı takabiliyorsunuz.

Benim gibi üst segment X570, Z690 gibi seriler kullanacaklar varsa, H710 serisine geçmelerini tavsiye ediyorum. Büyük anakart, kompakt kasada rahat otursa da, fanda çakışma yapacaktır.

NZXT H510 FLOW İnceleme videosu

[video=youtube]https://youtu.be/Gk3GS9hrmto[/video]

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
420
Cvp: NZXT H510 Flow üst fanın psu ile çakışma durumu hk.

hocam konudan bağımsız ama kusura bakmayın göremediğim(belki yetişemediğim için)kulaklık çekilişi açıklandı mı?

Bu arada NZXT kasaları neden bu kadar küçük yapıyor anlayamıyorum. Thermaltake kullanıyorum utanmasalar buzdolabı kadar yapacaklar iyi birşey..

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,316
RE: Cvp: NZXT H510 Flow üst fanın psu ile çakışma durumu hk.

Atalayq' Alıntı:
hocam konudan bağımsız ama kusura bakmayın göremediğim(belki yetişemediğim için)kulaklık çekilişi açıklandı mı?

Bu arada NZXT kasaları neden bu kadar küçük yapıyor anlayamıyorum. Thermaltake kullanıyorum utanmasalar buzdolabı kadar yapacaklar iyi bir şey..

5 dakika içerisinde Instagram'dan paylaşıyorum hocam. Hazırladık..

ufuk7

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5

6raybkjiby881.jpg

Videoyu izledikten sonra merak edip biraz inceledim. Reddit'te şöyle bir şey gördüm. Asus ROG Strix B-550 A-gaming anakart kullanmış arkadaş. Değerlendirmek isteyen kendi anakart ölçüsüyle kıyaslar belki diye paylaşayım dedim.  :)

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Bir ara herkes önü kapalı NZXT kasaların hava akışının çok iyi olduğunu iddia ediyordu  :angel: . Acaba o kitle şu an ne diyecek ? Über hava alan maksimum düzeyde soğutan teknolojili kasa diyecekler herhalde  :D . Farklı bir albenisi vardı önü kapalı modellerin yalan yok beğeniyorum da . Üst tarafta 240 mm sıvı soğutma desteği verilse kesin almıştım hatta . Çok güzel rgbsiz kasalar toplanabiliyor nzxt ile. Marjinal olurdu güzel olurdu . Ama önü mesh olan modeli beğenmedim .

İnceleme için teşekkürler söylemeyi unutmuştum .
Kasayı almak isteyen olursa Birkaç ekleme yapayım ; ön tarafa 280 mm ve 2×14 radyatör , fan kombinasyonu daha çok yakışacaktır. Acaba kasa sesi ne alemde hocam ? Sıvı soğutma iyiymiş hocam editörü ben olabilir miyim o soğutmanın  :cool: :)

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,316

ufuk7' Alıntı:
6raybkjiby881.jpg

Videoyu izledikten sonra merak edip biraz inceledim. Reddit'te şöyle bir şey gördüm. Asus ROG Strix B-550 A-gaming anakart kullanmış arkadaş. Değerlendirmek isteyen kendi anakart ölçüsüyle kıyaslar belki diye paylaşayım dedim.  :)

Elinize sağlık. B550 serisi evet rahat sığıyor. Ancak mosfet ve VRM kalınlıkları Z690'da çok oynamama izin vermiyor. Haliyle PSU kabloları da arkadan çapraz gelince takamıyorsunuz :(

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,316

BatuhanKLC' Alıntı:
Bir ara herkes önü kapalı NZXT kasaların hava akışının çok iyi olduğunu iddia ediyordu  :angel: . Acaba o kitle şu an ne diyecek ? Über hava alan maksimum düzeyde soğutan teknolojili kasa diyecekler herhalde  :D . Farklı bir albenisi vardı önü kapalı modellerin yalan yok beğeniyorum da . Üst tarafta 240 mm sıvı soğutma desteği verilse kesin almıştım hatta . Çok güzel rgbsiz kasalar toplanabiliyor nzxt ile. Marjinal olurdu güzel olurdu . Ama önü mesh olan modeli beğenmedim .

İnceleme için teşekkürler söylemeyi unutmuştum .
Kasayı almak isteyen olursa Birkaç ekleme yapayım ; ön tarafa 280 mm ve 2×14 radyatör , fan kombinasyonu daha çok yakışacaktır. Acaba kasa sesi ne alemde hocam ? Sıvı soğutma iyiymiş hocam editörü ben olabilir miyim o soğutmanın  :cool: :)

dB ölçer ile bakmadım ama, temperli camı kapattıktan sonra hiç bir tırmalayıcı sesle karşılaşmadım. Rahatsız etmedi :)

Sıvı soğutmayı eve kaçırmayı planlıyorum :D

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Ağzının tadını biliyosun hocam , keyifli soğutmalar dileyeyim o zaman  ;)

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri