Yardım Nzxt Kraken Elite 360 Alınır Mı ?

darkwob

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba,

Başlıkta gördüğünüz ürünü aldım, birkaç yorum dolayısı ile fakat yine de değerli hocalarıma sormak istedim sizce bu marka ve model iyi mi?
Normal de DeepCool mystique 360 alacaktım F/P diye fakat gördüğüm kadarıyla 8 bin TL bandına gelmiş, birkaç kişi de hortum ve sızdırma sorunlarından bahsetince 4/5 bin TL olduğunu da görmezden gelebilirdim fakat 8 bin TL verdikten sonra o sorunun olması benim canımı sıkardı ve bu yüzden NZXT ürününü aldım, NZXT zaten kaliteli bir firma olduğunu biliyorum ama yine de size sormak istedim, ayrıca GP Warcry Edge kasasında aldım sığacağını düşünüyorum.

Son olarak da hangi kasa fanını önerirsiniz Lian Li SL modelini mi yoksa Lian Li Infinity reverse mi? Aşağıdaki donanım bilgisine göre cevap verirseniz sevinirim.

İşlemci: AMD Ryzen 9 5950X.
Ekran kartı: Evge XC3 RTX 3070 ( 3090 /ti olarak değişim yapılacaktır birkaç ay sonra)
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 32 GB.
SSD: WD Black sn 750 1 TB.
HDD: WD red 2 TB.

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
241
Kaliteli bir ürün. Yalnız başlıkta alınır mı diye sormuşsunuz. Aşağıda metin olarak aldım demişsiniz Şu an alındı mı yoksa, arayış içinde misiniz

Güle güle , iyi günlerde kullanın...

Kasa olarak: Tek arka egzoz fan ile geliyormuş..

664ca460bf957.jpg

Nzxt Kraken Elite 360 çok büyük ihtimalle sığacağını düşünüyorum.
Ölçülerine de bir bakamak lazım.
Radiator.
Dimensions (L x W x H):401 x 120 x 27 mm
Bu sadece radyatör ölçüleri bir de fan kalınlığı eklenecek, ki bu da standrtlarda 2.5 cm olacaktır. 27+25 toplamda kalınlık 53 mm gelir.
Kasa şu an elinizde ise ; büyük ihtimalle üst kısama koyacaksınız. Kasayı açıp üst bölümü (kabaca radiator boyutları ve eklenecek radyatör fan kalınlığı) ölçülebilir.

Radyatör fanları ve ekzoz havayı dışarı atacak.
Bu durumda yandaki dikey bölüme içeri hava üfleyecek şekilde fanları takmanız gerekecek.

Reverse ve düz model fan özellikleri burada devreye girecek.
Bu şekilde görüntü olarak fan göbeğinin arka tarafı kasanın içine bakmayacak. Görüntü olarak daha hoş gözükecek.

Benim düşüncem; düz mantık açısından bu şekilde

Bu kasa, radyatör, fan, kombinasyonları konusunda @Smyrneos hoca tecrübelidir.
Boş bir zamanında bakabilir. Önerileri olablir.

61ggS8oMQdL._AC_SL1500_.jpg

Son düzenleme:
KS

darkwob

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Kaliteli bir ürün. Yalnız başlıkta alınır mı diye sormuşsunuz. Aşağıda metin olarak aldım demişsiniz Şu an alındı mı yoksa, arayış içinde misiniz

Güle güle , iyi günlerde kullanın...

Kasa olarak: Tek arka egzoz fan ile geliyormuş..

Ekli dosyayı görüntüle 38293

Nzxt Kraken Elite 360 çok büyük ihtimalle sığacağını düşünüyorum.
Ölçülerine de bir bakamak lazım.
Radiator.
Dimensions (L x W x H):401 x 120 x 27 mm
Bu sadece radyatör ölçüleri bir de fan kalınlığı eklenecek, ki bu da standrtlarda 2.5 cm olacaktır. 27+25 toplamda kalınlık 53 mm gelir.
Kasa şu an elinizde ise ; büyük ihtimalle üst kısama koyacaksınız. Kasayı açıp üst bölümü (kabaca radiator boyutları ve eklenecek radyatör fan kalınlığı) ölçülebilir.

Radyatör fanları ve ekzoz havayı dışarı atacak.
Bu durumda yandaki dikey bölüme içeri hava üfleyecek şekilde fanları takmanız gerekecek.

Reverse ve düz model fan özellikleri burada devreye girecek.
Bu şekilde görüntü olarak fan göbeğinin arka tarafı kasanın içine bakmayacak. Görüntü olarak daha hoş gözükecek.

Benim düşüncem; düz mantık açısından bu şekilde

Bu kasa, radyatör, fan, kombinasyonları konusunda @Smyrneos hoca tecrübelidir.
Boş bir zamanında bakabilir. Önerileri olablir.

Ekli dosyayı görüntüle 38295

Cevabınız için ve detaylı açıklama için teşekkürler hocam. Evet Doğru söylüyorsunuz başlık ve açıklama tam olmamış ve yanıltıcı olmuş, kasa ve sıvı soğutmayı satın alımı dün gerçekleştirdim ve şu an kargoda ve çalışma şeklim yüzünden ürünleri 5 ekim cumartesi günü gelecek şekilde gelmesini istedim. kasanın üst kısmının genişliği hakkında sadece modart pc custom sıvı soğutma yapımında kullanırken anlatıyor kasayı ve orada 420mm sıvı soğutmaya kadar desteklediğini söylediğini hatırlıyorum, kasanın başka bir incelemesi bulunmuyor modart pc dışında, ayrıca sizinde söylediğiniz gibi dikey olan ve örnek görseldeki gibi fanları konumlandıracağım ve alt kısımda da bir fan takılmak için bir yer var oraya takmayı planlıyorum, modart pc yada pc hocasının bir videosunda 3 adet fan içeri ve geri kalanlar havayı dışarıya üflesin dediğini hatırladığım için dikey bölüme 3 adet fanı içeriğe hava üflemesi için , geriye kalan 4 fan da ( sıvı soğutmanın fanlarını dahil etmiyorum onlar zaten dışarı üfleyecekler) dışarıya doğru havayı üfleyecek şekilde konumlandırmak istiyorum, fakat kasa fanı alırken neye dikkat etmeliyim emin değilim, sıvı soğutma alırken hava basıncının önemli olduğunu biliyorum fakat kasa fanı alırken neyin tam olarak önemli olduğunu bilmiyorum; sessizlik?, performans?, yüksek cfm değeri ?, yüksek rpm? , düşük ses? ya da hava basıncı, bunlardan hangisine dikkat etmeliyim ya da değerleri ne olmalı, lian li kasa fanları iki modelde 64 cfm değerine sahipti doğru hatırlıyorsam, iki adet reverse mi almalıyım yoksa bir reverse , bir adet de (3 fandan oluşan modeli için konuşuyorum) mı almalıyım emin olamadım , ve illaki lian li mi almalıyım? Bundan da emin değilim, hafızamda kalan şeyler arasında soğutma ve kasa konusunda piyasanın iyi olduğu yönünde, ama emin değilim, ama kablolar ile uğraştırmadan lego gibi birbirine bağlayarak çalışması benim için çok iyi olduğunu biliyorum çünkü kablolar ile uğraşmayacağım , ayrıca tasarımı da hoşuma gitti, infinity modelinde rgb aynalar kullanılmış, ve son olarak ta şunu sormak istiyorum size düşüncenizi merak ediyorum çünkü, sl modelinde 3 fana sahip olarak akakçe de gördüm sadece beyaz modeli kalmış, sıvı soğutma siyah, egzoz siyah, kasa siyah alt fanda siyah olacak sanırsam, bir adet beyaz fan olacak sizce kötü görünür mü ? çünkü siyah modeli kalmamış sanırsam 3 lü yapıda, tekli satılıyor sanırsam da 3 lü satılan ile aynı birleştirmeli yapıya mı sahip emin değilim ve her birinin kablosu olsun istemiyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri