Obs Te Oyunu Yansıtırken Oluşan Kamera Donması

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Herkese Selamlar,

Yayın yaparken Telefonumu Webcam olarak kullanmaktayım (DroidCam) Oyun oynamaya başlayınca obs üzerinde kameram donmakta bunu nasıl çözebilirim.

(Diğer Webcam uygulamalarını kullanmama rağmen sorun çözülmedi) o yüzden sistemsel bir şey olabilir mi diye sizlere danışmak istedim.

Sistem özelliklerim
Ekran Kartı : 3060Tİ
İşlemci : 5600x
Ram: 16gb

Çözüm:

Baya araştırdıktan sonra gözüme bir sitede yazan bir öneri takıldı ve o öneriyi denedim şu an sorunsuz bir şekilde kamera çalışmasına devam etmektedir.

Öneri:

Görev yöneticisinden başlangıc uygulamalarını devre dışı bırakın.

Bu kadar etkili olabileceğini düşünmemiştim. İlgilenen ve cevap yazan herkese çok teşekkürler :)

Son düzenleme:
KS

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Telefon ve kullandığım kabloları değiştirmeme rağmen maalesef sorun çözülmedi. Örneğin Full kamera olan bir sahnede bir donma yaşamamaktayım ama oyuna girdiğim zaman kameram donmakta. Telefonda olan görüntü ise akıcı
sistemden ziyade telefonun ve kullandıgın kablodan kaynaklanan bır sorun olabilri

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Merhaba kablosuz olarak droidcam kullanıyorsanız donmalar ondan olabilir. Bir ara bende Twitch üzerinde gm5 dual kullandım kablolu şekilde donma görmedim telefon eski bir de..

KS

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba kablosuz olarak droidcam kullanıyorsanız donmalar ondan olabilir. Bir ara bende Twitch üzerinde gm5 dual kullandım kablolu şekilde donma görmedim telefon eski bir de..
Merhabalar, Kablolu şekilde kullanmaktayım. Bu sorun sadece oyun açtığım zaman kamere görüntüsünü verdiğimde karşıma cıkıyor. Gerçekten her yerde cevabını arıyorum ama bulamıyorum çıldırmak üzereyim...

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Merhabalar, Kablolu şekilde kullanmaktayım. Bu sorun sadece oyun açtığım zaman kamere görüntüsünü verdiğimde karşıma cıkıyor. Gerçekten her yerde cevabını arıyorum ama bulamıyorum çıldırmak üzereyim...
peki obs te kamera eklerken 1920x1080p yapıyor musunuz ayarlarını?

KS

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
peki hepsini aygıt varsayılanı olarak denediniz mi?
Onu da denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Şöyle bir şey belirtmek isterim Oyuna girince Droidcamin CPU kullanımı yüzde 0 a düşmekte bilmiyorum yararlı bir bilgi olur mu ama.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Onu da denedim yine aynı sorunla karşılaştım. Şöyle bir şey belirtmek isterim Oyuna girince Droidcamin CPU kullanımı yüzde 0 a düşmekte bilmiyorum yararlı bir bilgi olur mu ama.
Bende direk ayarlayıp kullanmıştım bir sorun olmamıştı. Böyle sorun yaşayanda yok gibi neredeyse şu videoda basit anlatım var siz kamerayı silip tekrardan, video yakalama aygıtı olarak ekleyin

KS

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bende direk ayarlayıp kullanmıştım bir sorun olmamıştı. Böyle sorun yaşayanda yok gibi neredeyse şu videoda basit anlatım var siz kamerayı silip tekrardan, video yakalama aygıtı olarak ekleyin
Silip tekrar yükledim ama yine sorunum çözülmemişti. İlgin için çok teşekkür ederim bu konuyla alakalı farklı bir çözüm görürsen bilgilendirebilir misin ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Silip tekrar yükledim ama yine sorunum çözülmemişti. İlgin için çok teşekkür ederim bu konuyla alakalı farklı bir çözüm görürsen bilgilendirebilir misin ?
tabi ki de araştırıyorum, hatta format attığım için, şu an bilgisayarda kurulu az şey var, yarın işlerim bitince akşama doğru ob ile droidcam kurup, ayarlayacağım bakalım bi sorun var mı ?

KS

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
tabi ki de araştırıyorum, hatta format attığım için, şu an bilgisayarda kurulu az şey var, yarın işlerim bitince akşama doğru ob ile droidcam kurup, ayarlayacağım bakalım bi sorun var mı ?
Gerçekten ilgin için çok teşekkürler. Yarın kamera almayı düşünüyorum umarım bir çözümü olur çünkü tekrar bir borca girmek istemiyorum :(

KS

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Herkese Selamlar,

Yayın yaparken Telefonumu Webcam olarak kullanmaktayım (DroidCam) Oyun oynamaya başlayınca obs üzerinde kameram donmakta bunu nasıl çözebilirim.

(Diğer Webcam uygulamalarını kullanmama rağmen sorun çözülmedi) o yüzden sistemsel bir şey olabilir mi diye sizlere danışmak istedim.

Sistem özelliklerim
Ekran Kartı : 3060Tİ
İşlemci : 5600x
Ram: 16gb
Konuya şöyle bir güncelleme getiriyorum. Droidcam uygulaması çok az CPU kullandığı için sistem oyuna girdiğim zaman uygulamayı kapatıp tüm yükü oyuna veriyor olabilir sadece tahminimdir. Böyle bir durum varsa düzeltmek için ne yapabilirim ?

ilkeryuksel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
DroidCam'e ait bir uygulamanız varsa encoder ayarlarınınızı obs'in önerdiği ayarlarda yaptınız mı? Encoder ayarlarınız sisteminizin Encoderine yük bindiriyor olabilir. EN düşük değerler ile test ederek ayarlarınızı güncelleyin derim.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Gerçekten ilgin için çok teşekkürler. Yarın kamera almayı düşünüyorum umarım bir çözümü olur çünkü tekrar bir borca girmek istemiyorum :(
Obs i microsoft store üstünden yükledim, telefonda droidcam vardı pc ye tekrar yükledim hiç bir ayara dokunmadan sahne üzerinden ekran yakalama, video yakalama aygıtı ve oyun yakalamayı, ayarladım girdim, sadece mikrofonu tel sesine ayarladım, elimde mikrofon olmadığı için, kayıt başlatıp oyuna girip denedim herhangi bir donma filan olmuyor bende malesef, kullandığınız telefon model markası ne ?

KS

sarhosum

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
DroidCam'e ait bir uygulamanız varsa encoder ayarlarınınızı obs'in önerdiği ayarlarda yaptınız mı? Encoder ayarlarınız sisteminizin Encoderine yük bindiriyor olabilir. EN düşük değerler ile test ederek ayarlarınızı güncelleyin derim.
Selamlar, Güncelleyerek denedim sorun aynı şekilde devam etmektedir.

Obs i microsoft store üstünden yükledim, telefonda droidcam vardı pc ye tekrar yükledim hiç bir ayara dokunmadan sahne üzerinden ekran yakalama, video yakalama aygıtı ve oyun yakalamayı, ayarladım girdim, sadece mikrofonu tel sesine ayarladım, elimde mikrofon olmadığı için, kayıt başlatıp oyuna girip denedim herhangi bir donma filan olmuyor bende malesef, kullandığınız telefon model markası ne ?
Kullandığım telefon Huawei Mate 20 produr hocam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri