Soru Oc Yapmayı Bilmiyosak Ne Yapmalıyız

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam oc yapmayı bilmiyorum ancka tanımadığım birinede pcyi emanet edemem ramıde oc yapacağım ancak birinemi götürmek mantıklı yapmamakmı mantıklı bilemiyorum

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Ram için bilmiyorum ama işlemci için deneme yanılma yoluyla ben yaptım. GHz yükselttim orantılı olarak voltaj da yükselttim en son 4.1GHz ile çalıştı daha üstünde sistem açılmadı bende sınırı anlamış oldum. Tabii her seferinde cinebench gibi performans artışına bakmanız gerekir, sıcaklık testi de yapmalısınız.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Bilmiyorsanız yapmayın hocam ram'e neden oc yapmak istiyorsunuz ?

zarar verebilirsiniz ve verebilirler.
Yani boşunamı 3600 3200mhz ram alıyoruz onun için o mantıkla rame oc yapmayı düşündüm kendim bilmenden asla yapmam tanımadığım birisinede götürmem ama oc yapıldığında ısılar normalse ömrü azalmaz lafı canımı sıkmıştı işte durduğu yerde performansı artıyo o kafayla sormuştum

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Yani boşunamı 3600 3200mhz ram alıyoruz onun için o mantıkla rame oc yapmayı düşündüm kendim bilmenden asla yapmam tanımadığım birisinede götürmem ama oc yapıldığında ısılar normalse ömrü azalmaz lafı canımı sıkmıştı işte durduğu yerde performansı artıyo o kafayla sormuştum
Hocam eğer XMP açmaktan bahsediyorsan çok basit bir işlem zaten yapman gereken bir işlem.

tek başına yaparsın.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Hocam eğer XMP açmaktan bahsediyorsan çok basit bir işlem zaten yapman gereken bir işlem.

tek başına yaparsın.
Hatırladığım kadarıyla xmpyle işlemcinin desteklediği mhzye kadar oc yapıyodu otomatik ayarlıyordu değilmi ?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri