Önceden Sağlıklı Çalışan Oyunlarda Drop Yiyorum

Yiğit__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhabalar,

Laptopuma son zamanlarda çok drop girmeye başlamıştı. Ben de sıfırlamıştım. Önceden hiç olmadığı kadar drop giriyordu sıfırlamadan önce, 140 fps oynadığım oyun ilk başta 70 fps'den yukarı çıkmamaya sonrasında oynarken aniden 0-20 arasına düşmeye başladı. Sıfırladıktan sonra da devam etti.

Bunun nedeni nedir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Tüm oyunlarda mı bu şekilde oluyor, yoksa sadece bir oyunda mı?

Ayrıca cihaz özellikleriniz nedir?

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Arama sekmesine MSConfig yazın ve sistem yapılandırmasına basınız karşınıza gelen pencereden Önyükleme + Gelişmiş Seçenekler + İşlemci Sayısı tikin açın ve en yüksek hangisi ise ona basınız ve uygula deyip kapatınız.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Tekrardan arama sekmesine grafik ayarları yazınız ve açınız ondan sonra ise oynadığınız oyunları göz at seçeneğine basıp ekleyiniz ve eklediğiniz oyunların üstüne basıp + seçenekler + yüksek perf. tikini açınız ve kaydet deyip diğer oyunlara da aynı şekil uygulayınız.

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Arama sekmesine MSConfig yazın ve sistem yapılandırmasına basınız karşınıza gelen pencereden Önyükleme + Gelişmiş Seçenekler + İşlemci Sayısı tikin açın ve en yüksek hangisi ise ona basınız ve uygula deyip kapatınız.
Hocam işlemcimde 6 çekirdek var ama 12 yazıyor ne yapayım ben ?

Myronn

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
Hocam öncelikle kendi konunuzu açınız eğer sorunuza gelirsek de aygıt yöneticisinde 6 mı 12 mi ?
Benim pek sorunum yok aslında, Minecraft, GTA 5 Vsync kapatınca donma oluyor. Birde ara sıra valorantta. Onun için deniyecektim. Aygıt yöneticisinde 12.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Benim pek sorunum yok aslında, Minecraft, GTA 5 Vsync kapatınca donma oluyor. Birde ara sıra valorantta. Onun için deniyecektim. Aygıt yöneticisinde 12.
Hocam birde kendi yaptığım rehbere bakın eğer .bat dosyasını görev zamanlayıcısından ayarlarsanız eğer boşta ve bilgisayarı yeniden başlattığınızda gereksiz dosyaları temizleyecektir ve tetikleyicilerde bende aşağıdaki gibidir. Windows .tmp .bak .old .log Dosyalarını Temizleme
Screenshot_1.png

KS

Yiğit__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2

Tüm oyunlarda oluyor,

Hocam kusuruma bakmayın, o konularda nasıl bakılacağına pek bir bilgim yok. O yüzden direkt ayarlarda yazanları yazacağım :D
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-8265U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz
8 Gb ram
GPU: Intel(R) UHD Graphics 620 ve NVIDIA GeForce MX130 ancak Görev yöneticisinde sadece Intel olan gözüküyor ve o güç tasarrufuymuş herhalde

KS

Yiğit__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Tekrardan arama sekmesine grafik ayarları yazınız ve açınız ondan sonra ise oynadığınız oyunları göz at seçeneğine basıp ekleyiniz ve eklediğiniz oyunların üstüne basıp + seçenekler + yüksek perf. tikini açınız ve kaydet deyip diğer oyunlara da aynı şekil uygulayınız.
Teşekkürler, dediklerinizi yaptım ancak iki tane Gpu gösteriyor. Bu normal mi? Bunlar hakkında bilgim çok yokta.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Hocam dizüstü bilgisayarlarda 2 adet ekran kartı bulunuyor siz NVIDIA GeForce MX130 seçin ve birde driverlar güncel mi ?

KS

Yiğit__

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam dizüstü bilgisayarlarda 2 adet ekran kartı bulunuyor siz NVIDIA GeForce MX130 seçin ve birde driverlar güncel mi ?
Driverleri Aygıt yöneticisinden tek tek kontrol ettim, en iyi sürümü kullanıyorsunuz demişti hepsinde. Bir de doğru çalışıyor mu bilmiyorum ancak her gün CCleaner'den kontrol ediyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri