One Drive2

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydın

Baştala CMD (Komut İstemi) yaz ve Sağ tıkla Yönetici olarak çalıştır ve açılan pencereye aşağıdaki kodları yaz ve her satırdan sonra ENTER tuşuna bas işlemin tamamlanmasını bekle ve diğer satıra geç sonra PC 'yi yeniden başlat hepsi bu kadar.

taskkill /f /im OneDrive.exe
%SystemRoot%\System32\OneDriveSetup.exe /uninstall
%SystemRoot%\SysWOW64\OneDriveSetup.exe /uninstall

Hocam şimdi dediklerini yaptım fakat benim PC'de OneDrive SkyDrive diye kayıtlı. Adı OneDrive ama dediğin kodları yazınca bulamadı. Ben OneDrive olan yerlere SkyDrive yazdım ilk kodda durduruldu dedi ve kapandı. Diğer kodları da aynı şekilde değiştirdim fakat orada bekleme ekranı filan çıkmadı yol yanlış hatası verdi. Dosya konumundan olan konumu yazdım oraya gene aynısı oldu.
Ve koddaki System32 zaten kendi CMC'de de yazıyor. cd.. ile o kısmı geri çektim, tekrar yazdım hep aynı şeyleri yazıyor.

C:\Windows\system32>syswow64\SkyDriveSetup.exe is not recognized as a internal or external command , operable program or batch file.

SkyDrive yerine OneDrive yazınca yolu bulamıyor. cd.. ile system32'yi çekincede aynı yazı çıkıyor (üstteki).

İlk kod tamam ama diğer 2'si sıkıntılı ne yaptımsa olmadı. Nette 8.1 de kaldırılmıyor yazıyordu windowsun sitesinden ondan olabilir mi ?

Dün cevap veremedim kusura bakma. Konu kapanınca tekrar açtım. Vize haftası malum kafamızı kaldıramıyoz :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
SkyDrive silinmiyor sadece devre dışı bırakılıyor şu şekilde yapılıyor;

gpedit.msc bunu Başlata veya Çalıştıra yaz ve aç sonra açılan pencerede Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları kısmına tıkla sonra Sağ menüden SkyDrive 'ye çift tıkla ve Dosya depolaması için SkyDrive kullanımını engelle kısmına çift tıkla Sol üstten Etkin yap ayarı Uygula/Tamam aynı ayarı birde Bilgisayar Yapılandırması / Yönetim Şablonları kısmında OneDrive varsa onun içinde yap.

Sonra Başlata yada Çalıştıra Regedit yaz ve gir açlılan pencerede aşağıdaki konuma git

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Skydrive

Sonra sağ kısımdan DisableFileSync ve DisableFileSyncNGSC kısmına çift tıkla ve açılan penceredeki rakamı 1 yap ve tamam de. Aynı ayarı aşağıdaki konum içinde yap.

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\OneDrive

PC 'yi yeniden başlat.

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yok usta bu namussuz program nasıl bir haltsa durdurulmuyor. Eşitlemeyi durduruyom tamam ama ram yiyor. Ben bunu ilk format attıgım gün durdurup kapattıydım ama nasıl yaptım hatırlıyamıyom. Şimdilik DriverBooster ile kapatıyom. Yardımın ve ilgin için sağolasın.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlata yada Çalıştıra Regedit yaz ve gir açlılan pencerede aşağıdaki konuma git

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{8E74D236-7F35-4720-B138-1FED0B85EA75}\ShellFolder

CTRL + F tuşu ile aramayı açıp {8E74D236-7F35-4720-B138-1FED0B85EA75} bu şekilde aratabilirsin bulmak için.

Sonra ShellFolder 'a sap tıkla ve İzinler' e tıkla sonra Gelişmiş 'e tıkla.

En üstteki "Sahip" altında, Değiştir 'e tıkla ve açılan pencedere Şimdi Bul 'a bas ve Kullanıcı adını bul ve çift tıkşa sonra Tamam de.
Alt kısımdaki "Alt nesnelerdeki sahibi değiştir" kutusunu ve "Bu nesnedeki tüm alt nesne izinlerini bu konudan devralınacak izinlerle değiştir" kutusunu işaretle ve Tamam de.
Özel İzinler kutusuna geri döndüğünde, kullanıcının üzerine tıkla ve alt kısımdaki izin listesinden "Tam Kontrol" kutusunu işaretle ve Tamam de.
Şimdi, Kayıt Defteri düzenleyicisine geri dön ve verdiğim konumda ShellFolder 'a tıkla ve sağ taraftaki kısımdan Attributes anahtarına çift ​​tıklayın ve değerini 0 yap ve Kayıt Defteri 'ni kapat. Bilgisayarı yeniden başlat. Dosya Gezgini 'ni açtığında, SkyDrive ile ilgili bir şey olmaması gerek.

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kullanıcı adı derken Administrators xxxx'i seçtim. Sonra dediklerini yaptım. İzin kısmında tam okumaya izin vere tik koydum uyguladım kapattım. 0 yaptım. Sonra yeniden başlattım girdim dosya gezginine OneDrive kalkmış , ama şuan hala yöneticide çalışıyor. Çubuktaki saatin orada ki küçük üçgende de duruyor hala. Yöneticiden durdurum. 5 10 dk sonra tekrar açıldı. Üstteki adımları tekrar yapayım dedim
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Skydrive ve Onedrive yok.

KS

TURK_58_Yasin

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Eyvallah ustaya vallaha çok sağol. Beton yetmez yeminlen. Senide yordum küçük bişey için. Keşke başta bu dosyayı diyeydin :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bunu kendim hazırlamam gerekti ondan en son bunu deneyelim dedim. Sorun çözüldüğüne göre konuyu kapatıyorum, başka soruların için yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri