Öneri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

letrod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PHANTEKS P350X TEMPERED GLASS Kasa

kasasını kullanmaktayım kasamla birlikte gelen bir egzoz bir adet te ön panel fanı var kasam 3 tane daha fan desteği sunuyor bana ben 1 fan takıp üstteki 2 fan'lık alana da 240mm lik bir sıvı soğutma takmayı düşünüyorum fakat kasam destekliyormu desteklemiyor mu bilmiyorum
fazla oc merkalisi bir insan değilim fakat bi yandan da işlemcim ısınması istiyorum izmir de oturduğum için buralar biraz sıcak oluyor ve yazın bilgisayar günün çoğunda açık olacağı için

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Kasanız 240mm sıvı soğutma desteği sunuyor ve bu destek ön tarafa 240mm ve 280mm sıvı soğutma desteğinden oluşuyor. Ön tarafa bu sıvı soğutmayı takıp üst bölmeye öndeki fan ile beraberi bir fan daha takabilirsiniz. Bu sadece maksimum hava akışına sahip olursunuz ve kasanızın içindeki sıcak hava çok hızlı bir şekilde tahliye olur.

http://www.phanteks.com/salestools/PH-EC350PTG.jpg - Bu resimde tüm detaylar belirtilmiş.

KS

letrod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Kasanız 240mm sıvı soğutma desteği sunuyor ve bu destek ön tarafa 240mm ve 280mm sıvı soğutma desteğinden oluşuyor. Ön tarafa bu sıvı soğutmayı takıp üst bölmeye öndeki fan ile beraberi bir fan daha takabilirsiniz. Bu sadece maksimum hava akışına sahip olursunuz ve kasanızın içindeki sıcak hava çok hızlı bir şekilde tahliye olur.

http://www.phanteks.com/salestools/PH-EC350PTG.jpg - Bu resimde tüm detaylar belirtilmiş.

MSI b450 gaming plus anakart kullanmaktayım bir fan senkronizasyon desteği sunuyor mu peki bana anakartım ( Aura Sync ) veya (MSI Mystic Light) felan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
MSI 'ın kendi yazılımı ile Mystic Light 3 yazılımı https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-GAMING-PLUS#down-utility buradaki Utility sekmesinden işletim sisteminizi seçip indirebilirsiniz. RGB konfigürasyonunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca BIOS üzerinden yada yine aynı Utility sekmesinden Command Center yazılımı ile fanlarınızın devir ayarlarını yapabilirsiniz.

KS

letrod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Fan Olarak akasa vegas x7 düşündüm hem Mystic light desteği var hemde f/p gibi geldi bana bütçem fazla olmadığından kasamla birlikte gelen 2 adet sıyah fanı da değiştireceğim

Peki bana bir Sıvı soğutma önerebilirmisiniz

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Muhtemelen sorun yaşamazsınız Mystic Light yazılımınıda kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Sıvı soğutma için en popüler ve soğutması fiyatına göre en başarılı ürün Deep Cool markasının yeni çıkartmış olduğu seriden bir ürün önereceğim size. Pişman etmez kalitesi ve soğutması ile F/P ürünüdür.

Deep Cool Gammaxx L240 RGB 240 mm Sıvı Soğutucu - 528,90 TL

Fan olarak size F/P bir ürünleri önereceğim.

CFM değeri maksimum ne kadar hava çekebildiğinin değeridir. 35-40 CFM ortalama bir değer olarak görülür. CFM değeri 120mm boyutulu fanlarda ne kadar fazla ise o kadar fazla soğutma ama buna bağlı olarakta sesi artırırlar.

NOT: 35-45 CFM arasındaki değerler ideal soğutma ve ses dengesi için güzel bir akıştır.

Akasa Vegas X7 RGB 120 mm Fan - 58,48 TL - RGB + 41.9 CFM

Akasa Vegas TLX RGB 120 mm Fan - 89,67 TL - Adreslenebilir RGB + 35.2 CFM

CoolerMaster MasterFan Pro Air Balance RGB 120 mm Fan - 148,15 TL - RGB + 42.7 CFM

Buradan sonrası biraz ses yapan fanlar ama soğutmasıda diğerlerine göre yüksek fanlar.

CoolerMaster MasterFan Pro Air Flow RGB 120 mm Fan - 152,05 TL - RGB + 48.8 CFM

Corsair Air AF120 Quiet Edtion High Airflow Mavi Led 120 mm Fan - 87,30 TL - Sadece Mavi LED + 52.19 CFM

Corsair Air SP120 High Static Pressure Mavi Led 120 mm Fan - 93,57 TL - Sadece Mavi LED + 57.24 CFM

Ben olsam ilk 3 fandan birisini seçerdim.

KS

letrod

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Muhtemelen sorun yaşamazsınız Mystic Light yazılımınıda kullanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Sıvı soğutma için en popüler ve soğutması fiyatına göre en başarılı ürün Deep Cool markasının yeni çıkartmış olduğu seriden bir ürün önereceğim size. Pişman etmez kalitesi ve soğutması ile F/P ürünüdür.

Deep Cool Gammaxx L240 RGB 240 mm Sıvı Soğutucu - 528,90 TL

Fan olarak size F/P bir ürünleri önereceğim.

CFM değeri maksimum ne kadar hava çekebildiğinin değeridir. 35-40 CFM ortalama bir değer olarak görülür. CFM değeri 120mm boyutulu fanlarda ne kadar fazla ise o kadar fazla soğutma ama buna bağlı olarakta sesi artırırlar.

NOT: 35-45 CFM arasındaki değerler ideal soğutma ve ses dengesi için güzel bir akıştır.

Akasa Vegas X7 RGB 120 mm Fan - 58,48 TL - RGB + 41.9 CFM

Akasa Vegas TLX RGB 120 mm Fan - 89,67 TL - Adreslenebilir RGB + 35.2 CFM

CoolerMaster MasterFan Pro Air Balance RGB 120 mm Fan - 148,15 TL - RGB + 42.7 CFM

Buradan sonrası biraz ses yapan fanlar ama soğutmasıda diğerlerine göre yüksek fanlar.

CoolerMaster MasterFan Pro Air Flow RGB 120 mm Fan - 152,05 TL - RGB + 48.8 CFM

Corsair Air AF120 Quiet Edtion High Airflow Mavi Led 120 mm Fan - 87,30 TL - Sadece Mavi LED + 52.19 CFM

Corsair Air SP120 High Static Pressure Mavi Led 120 mm Fan - 93,57 TL - Sadece Mavi LED + 57.24 CFM

Ben olsam ilk 3 fandan birisini seçerdim.
fan olarak Akasa Vegas X7 RGB 120 mm Fan - 58,48 TL - RGB + 41.9 CFM Tercih ettim fan ları cumartesi günü sipariş edeceğim sıvı soğutmayı ise 1 ay bekletmek zorundayım  bu yüzden 5 adet fan alıp 1 ay onun ile idare edeceğim gelecek ay sıvı soğutmayı alınca artan fanları yedek olarak bekletmeyi düşünüyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri