Yardım Online Oyunlarda Internetin Kopması Ve Modem Ayarları?

Tolgatales

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,
TürkNet kullanıcısıyım ve evimde ki altyapı konusunda hiçbir sorunum yok. Son yıllarda özellikle online oyunlar oynadığım belli bir dakikadan sonra sürekli mikro kopmalar yaşıyorum. Sadece bağlantı hatasından dolayı oyundan atıyor fakat internette hiçbir kesinti ya da kopma gerçekleşmiyor. Youtube, Google vs gibi sitelere girebiliyorum. Modem ayarlamalarından anlamadığım için önceden girilmiş bant genişliği girdisi mevcut. Ayrıca lisanslı Karsperski Anti Virüs programını kullanıyorum. Sea of Thieves oynarken asla bir kopma ya da düşme söz konusu olmazken, Red Dead Redemtion 2 Online'da neredeyse her yarım saatte bir serverdan atıyor. Dead by Deadlight da ise internetin yavaş olduğunu gösteren simge çıkıyor ve bir süreden sonra lobide gözükmüyorum. Ayrıca istisnasız Overcooked 2'de 3 bölümden sonra hemen atıyor. MMORPG ve çok oyunculu oyunları bile oynayamıyorum sürekli attığından. İnternet hızım fotoğrafta olduğu gibi çıkmasına rağmen, Steam ve normal internet indirmelerim de maksimum 5.7 - genellikle 5.4 mb/s indirme hızı alıyorum.

Yapmam gereken ayarlar ya da başka bir şey varsa yardımlarınızı bekliyorum.

Türknet hız testi.png

Tenda.png

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri