Otomatik Mesaj Birleştirme Farklı Gözükebilir

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Taner hocanın ilk yazdığı konuyu bulamadım onun için yeni konu açtım.
Mesajların birleşmesi birçok kişi için iyi oldu fakat kocaman bir yazı çıkıyor ayrıca atılan 2 mesaj arasında çıkıyor.
Bu yazı bence küçültülüp farklı bir yere eklenmeli ya da yazı yerine bir simge de olabilir.
Çok kaba ve dikkat çekici duruyor bence.
@OceanLaB @Celil
IMG_20221026_020853.jpg

@White Ravens sanırım böyle bir öneride bulunmuş.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,165
Taner hocanın ilk yazdığı konuyu bulamadım onun için yeni konu açtım.
Mesajların birleşmesi birçok kişi için iyi oldu fakat kocaman bir yazı çıkıyor ayrıca atılan 2 mesaj arasında çıkıyor.
Bu yazı bence küçültülüp farklı bir yere eklenmeli ya da yazı yerine bir simge de olabilir.
@OceanLaB @Celil
Başka bir forumdan hatırladığım kadarıyla (eğer sistem değişmediyse)
Mesaj otomatik birleştikten sonra mesaja düzenle seçeneğini seçin.
Açılan yerde "Otomatik birleşti" mesajı görünür, onu silip kaydet diyerek silebilirsiniz.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Başka bir forumdan hatırladığım kadarıyla (eğer sistem değişmediyse)
Mesaj otomatik birleştikten sonra mesaja düzenle seçeneğini seçin.
Açılan yerde "Otomatik birleşti" mesajı görünür, onu silip kaydet diyerek silebilirsiniz.
Peki hep bunu yapmak zor olmaz mı ? Yani bir simge olsa herhangi bir yerde olsa üstüne tıklayınca da "otomatik birleştirme ifadesi" yazsa daha minimalistik olmaz mı ?

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,165
Peki hep bunu yapmak zor olmaz mı ? Yani bir simge olsa herhangi bir yerde olsa üstüne tıklayınca da "otomatik birleştirme ifadesi" yazsa daha minimalistik olmaz mı ?

Ben tekrar mesaj yazmak istediğimde son yazdığım mesajı düzenliyorum.
Yani önerileriniz varsa sunabilirsiniz. Belki dediğin gibi, daha küçük font vs. olabilir.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Birde mesela kişinin 2 mesajı birleşmiş 1 mesaj olmuş. Ben o kişinin mesajını beğenirken 2 mesajını beğenmiş oluyorum. İyi anlatamadım. O birleşmiş mesajların her birine ayrı beğenme tuşu olabilir. Çünkü bir mesajına katılıyorum ama diğerine katılmıyorum mesela. Daha 2 gün falan oldu bunu çok yaşadım.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
816
@@OceanLaB @@Celil
IMG_20221026_020853.jpg
Böyle bir yazı gerçekten fazlalık gibi duruyor. Üstelik bu yazı tek mesajda bir den fazla eklendiğinde metin kutusunu da gereksiz uzatıp yer kapladığını düşünüyorum. Bunun yerine direkt çizgi çekilebilir ve pek rahatsız edicide durmaz.

Ve illa bir birleştirildi ibaresi eklenmesi gerekiyorsa; Bunu, düzenlenen mesajlarda olduğu gibi, sağ alt köşeye bir ikon veya "Mesaj birleştirildi" şeklinde bir yazı ile belirtilebilir.

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,760
Böyle bir yazı gerçekten fazlalık gibi duruyor. Üstelik bu yazı tek mesajda bir den fazla eklendiğinde metin kutusunu da gereksiz uzatıp yer kapladığını düşünüyorum. Bunun yerine direkt çizgi çekilebilir ve pek rahatsız edicide durmaz.

Ve illa bir birleştirildi ibaresi eklenmesi gerekiyorsa; Bunu, düzenlenen mesajlarda olduğu gibi, sağ alt köşeye bir ikon veya "Mesaj birleştirildi" şeklinde bir yazı ile belirtilebilir.
Atığınız örnekle aynı ama bir bildiri gelsin. Mesaj kısmında Çizgi bildiri olarak da üst kısmında bildiri kutusu. @Celil böylede olabilir.
Screenshot_5.jpg

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri