Overclock Sonrası Beyaz Ekran

Yasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Merhabalar,

1-2 ay önce nerden aklıma estiyse aklıma overclock yapmak geldi bende deniyim dedim.

Overclocku onayladıktan sonra pc beyaz ekrana düştü bir kaç kere açıp kapayıp zor bela eski haline çevirdim. Bu güne kadar bi sıkıntı olmamıştı ama arkadaşım ekran kartının bir kaç aya sorun çıkarır diyor öyle bir şey olur mu ekran kartını değiştirmeme gerek var mı sizce?

Ekran kartı: Tuf GTX 1650

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
1-2 ay önce nerden aklıma estiyse aklıma overclock yapmak geldi bende deniyim dedim.Overclocku onayladıktan sonra pc beyaz ekrana düştü bir kaç kere açıp kapayıp zor bela eski haline çevirdim.Bu güne kadar bi sıkıntı olmamıştı ama arkadaşım ekran kartının bir kaç aya sorun çıkarır diyor öyle bir şey olur mu ekran kartını değiştirmeme gerek var mı sizce?

Ekran kartı:Tuf GTX 1650
Eğer kartı OC sonrası eski haline getirdiyseniz yani iyi yada kötü bir manuel bilinçsiz bir OC işlemiyle kartı kullanmadıysanız bir sorun yok. Aslında şuan sorun yoksa uzun vadede bir problem çıkartmaz desem daha doğru olur.

KS

Yasar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
9
Eğer kartı OC sonrası eski haline getirdiyseniz yani iyi yada kötü bir manuel bilinçsiz bir OC işlemiyle kartı kullanmadıysanız bir sorun yok. Aslında şuan sorun yoksa uzun vadede bir problem çıkartmaz desem daha doğru olur.
Overclock değerleri biraz yüksekti hocam birde bir nevi bilinçsiz kullandım OC yi ama max 5 10 dk sonra eski haline getirmeyi başardım kartı.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Problem olmaz. Belirttiğin süre sıkıntı oluşturmaz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri