Öyle Bir Arada Kaldımki Kimse Benim Kadar Arada Kalmamıştır Hangi Ekran Akrtını Almalıyım Yardım Lazım !!!

lucky19

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
almayı düşündüğüm ekran kartları şunlar
1 fiyat 10k

2 fiyat 10.300

3 fiyat 13k

4 fiyat 12k

bu 4 ekran kartının arasında kaldım
1.yi isteme sebebim hem fiyatı iyi hem 3 fanlı vrami 10 gb yeterli

2.yi isteme sebebim asusun en iyi ekran kartı modeli rog modellerinin soğutma sistemi gayet iyi güncel olarak kullandığım ekran kartım asus dual radeon rx 6500 xt soğutmasından çok memnunum 60 derecenin üstüne hiç çıkmadı istememe sebebim 8gb vrami var bide 2k için değik yani geleceğe dönük değil

3.yü isteme sebebim malum canavar gibi ekran kartı istememe sebebim fiyatı biraz tuzlu bide + 20 fps için o para verilirmi bide o model sapphirenin pulse modeli bi tık ısınan bi model

4.yü isteme sebebim 16gb vrami var daha ne olsun istememe sebebim rx 6700 xtden bi tık altta olması

bunları göz önüne alınca fiyat olarakta avantaj olarakta en iyisi rx 6700 gibime geldi ha bu arada işlemcim r5 5500 anakartım asus prime a520 mk en büyük hatam bu anakartı seçmek

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
7600xt seçeneklerde varken gerçekten geri kalanları düşünmen mantıksız değil mi?

lucky33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
7600xt seçeneklerde varken gerçekten geri kalanları düşünmen mantıksız değil mi?
Haklısın ama Sapphire pulse modeli ısınmasından endişeliyim Sapphire kullanmadığım bi marka değil ve pulse olanlarının daha çok ısındığını söylüyolar Sapphire ile aynı ekran kartının diğer markalara ait olan modelleriyle arasında 2 3k fiyat olması dandik bi marka olduğu anlamına gelmez mi

lucky33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yeni aklıma geldi bide işlemcim r5 5500 darboğaz sıkıntımda var o yüzden bana en mantıklısı fp olarak xfx rx 6700 geldi yine darboğaz olcak ama rx 6700 XT ve rx 7600 XT deki kadar opmuycak fiyatıda hoşuma gitti bide satıcılara Güven meselesi var zaten güven meselesini ekleyince rx 6700ü seçtim denebilir

Lastguard

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
almayı düşündüğüm ekran kartları şunlar
1 fiyat 10k

2 fiyat 10.300

3 fiyat 13k

4 fiyat 12k

bu 4 ekran kartının arasında kaldım
1.yi isteme sebebim hem fiyatı iyi hem 3 fanlı vrami 10 gb yeterli

2.yi isteme sebebim asusun en iyi ekran kartı modeli rog modellerinin soğutma sistemi gayet iyi güncel olarak kullandığım ekran kartım asus dual radeon rx 6500 xt soğutmasından çok memnunum 60 derecenin üstüne hiç çıkmadı istememe sebebim 8gb vrami var bide 2k için değik yani geleceğe dönük değil

3.yü isteme sebebim malum canavar gibi ekran kartı istememe sebebim fiyatı biraz tuzlu bide + 20 fps için o para verilirmi bide o model sapphirenin pulse modeli bi tık ısınan bi model

4.yü isteme sebebim 16gb vrami var daha ne olsun istememe sebebim rx 6700 xtden bi tık altta olması

bunları göz önüne alınca fiyat olarakta avantaj olarakta en iyisi rx 6700 gibime geldi ha bu arada işlemcim r5 5500 anakartım asus prime a520 mk en büyük hatam bu anakartı seçmek
2.000 tl fark 10gb vs 16gb Vram neredeyse hiç bir şey oyüzden kesinlikle Rx 7600xt almanı öneririm, 2024 güncel oyunları , grafiklerin Texturelerinden dolayı çok daha fazla Vram açlığı duyuyor ve bunu anca fazla Vram gb'li bir ekran kartı ile sağlarsın , ayrıca nekadar fazla Vram okadar fazla "future proof" yani ileriye yatırım gibi düşün.

lucky33

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2.000 tl fark 10gb vs 16gb Vram neredeyse hiç bir şey oyüzden kesinlikle Rx 7600xt almanı öneririm, 2024 güncel oyunları , grafiklerin Texturelerinden dolayı çok daha fazla Vram açlığı duyuyor ve bunu anca fazla Vram gb'li bir ekran kartı ile sağlarsın , ayrıca nekadar fazla Vram okadar fazla "future proof" yani ileriye yatırım gibi düşün.
Yanlız bi sıkıntım daha var oda işlemcim r5 5500 araştırdığım kadarıyla bu ekran kartını besleyebilcel bi işlemci değil bide 2. El piyasasına bakayım dedim 10k ya Asus dual Radeon rx 6700 XT buldum 1.5 yıl garantisi var tabiki işlemcim bu ekran kartında besleyebilcek güçte değil ama Asus avantajı diye bunu almayı düşünüyorum yukarda attığım model pulse modeli ısındığı söyleniyor

Kaan63

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
arada kalacak birşey yok bence hocam gözümü kapatır 7600xt alırdım

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Maddi durumun 2bin lirayı vermeye müsait ise 7600 xt yi al sonra keşke alsaydım deme kendine.İleride maddi durumun müsait olursa da işlemcini yükseltirsin

KS

lucky19

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Maddi durumun 2bin lirayı vermeye müsait ise 7600 xt yi al sonra keşke alsaydım deme kendine.İleride maddi durumun müsait olursa da işlemcini yükseltirsin
max 13kkya çıkabiliyorum okey rx 7600 xtye yetiyor ama sapphire markasına hiç güvenmiyorum bide bu pulse modeli ısındığını söyleyen birsürü kişi var gerçekten çok güçlü bi kart ama marka almamam için bi sebep 2. el msı gaming x rx 6700 xt buldum 1.4 yıl garantili 10kya tavsiye edermisiniz

cukkaSG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
55
Merak etme, kasandaki hava akışı iyiyse kullanılabilir sıcaklıklarda kalacak ekran kartı. Bu iki kartın performansı hemen hemen aynı, o yüzden darboğaz olacaksa aynı düzeyde olacak. 2bin lira farka 10gb yerine 16gb seçeneği varken değerlendirmemek mantıksız. Bütçen yetiyorsa her yol 7600xt ye çıkar.

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
max 13kkya çıkabiliyorum okey rx 7600 xtye yetiyor ama sapphire markasına hiç güvenmiyorum bide bu pulse modeli ısındığını söyleyen birsürü kişi var gerçekten çok güçlü bi kart ama marka almamam için bi sebep 2. el msı gaming x rx 6700 xt buldum 1.4 yıl garantili 10kya tavsiye edermisiniz
Sıcaklıklar 90 dereceleri görmediği sürece kart kendisini sınırlamaz o yüzden darboğazı sıcaklıktan ötürü düşünerek vazgeçmene gerke yok ama ikinci el kart alacaksan sağlam bi test videosu filan isteemen lazım malum kripto paralar gene uçtu madencilik başlamıştır

Lastguard

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bütçen 13k civarlarındaysa temiz 2.el 3070ti alabilirsin, şuan güncel kartlara bile taş çıkartan bir model.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri