Oynadığım Oyunlar Artık Çöküyor Neden?

dadataka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yıllardır kullanıyor olduğum bilgisayarımda şu zamana kadar hiç sorun yaşamadığım iki oyun var cs:go ve football manager serisi

Bu 2 oyun son 2 haftadır ekranın bir anda donmasıyla veya mavi ekran vererek (VIDEO_DXGKRNL_FATAL_ERROR) çöküyor.
Bilgisayarı formatlayıp tüm sürücüleri yeniden kurdum ama bir şey değişmedi.
FM oynarken dxgı_error_device_hung hatası alıyorum ve unsupported graphic card uyarısı geliyor. ancak her 2 oyun için de min sistem gerekliliklerini zaten karşılıyorum dediğim gibi yıllardır oynadığım oyunlar. Başka oyunlarda oluyor mu bu çökme denemedim

Yardımcı olabilecek var mı sorun nedir?

Gtx950m

16gb ram

i7 6700 hq

KS

dadataka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
1687858102768.jpg

Ekli dosyalar

• 1687858102761.jpg
    1687858102761.jpg
    3.4 MB · Görüntüleme: 7

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Oyunlar güncelleme aldıkça daha yüksek sistem gereksinimlerine ihtiyaç duymaya başlıyor. Dolayısı ile ekran kartı modelinizi yükseltmenizi önerebilirim.

Secc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bende de benzer hata olmuştu ekran kartı garantiliydi yenisini verdiler muhtemelen aynı durum gibi duruyor

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Ekran kartı arızası var gibi duruyor ama servis bakmadan kesin diyemem. Belki yazılım sorunu da olabilir. Test etmek lazım. Bunu da servisler testini yapıp kesin sonucu söyleyebiliyor.

KS

dadataka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Laptoplarda ekran kartı değişimi veya ekran kartı modeli yükseltme gibi bir şey mümkün mü

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Laptoplarda ekran kartı değişimi veya ekran kartı modeli yükseltme gibi bir şey mümkün mü
Mümkün (chipset değiştirebilen bir servise giderseniz), herkes değiştiremez ve mümkün değil sanır.
NOT: Model yükseltmesi yapılamaz, sadece aynı chipset bulunursa sağlamı ile değiştirilir. Belki reballing gibi yöntemlerle eski chip sağlamsa kurtarılabilir. Servis bakıp çözümünü bulacaktır.

Ancak yine de önce ekran kartında (chipsette) arıza olup olmadığını öğrenmeniz lazım. Belki sadece yazılımsal sorun vardır.

KS

dadataka

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Mümkün (chipset değiştirebilen bir servise giderseniz), herkes değiştiremez ve mümkün değil sanır.
NOT: Model yükseltmesi yapılamaz, sadece aynı chipset bulunursa sağlamı ile değiştirilir. Belki reballing gibi yöntemlerle eski chip sağlamsa kurtarılabilir. Servis bakıp çözümünü bulacaktır.

Ancak yine de önce ekran kartında (chipsette) arıza olup olmadığını öğrenmeniz lazım. Belki sadece yazılımsal sorun vardır.
Çok teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri