Yardım Oyun Esnasında GPU Ve CPU Kullanımı 0'A Düşüyor

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Assetto Corsa, F1, RDR2 gibi oyunlarda karşılaştığım durum. Sıcaklıkla alakalı olduğunu düşünmüyorum ne ekran kartı ne işlemci 70 dereceyi geçmiyor. Sistemim aşağıda yazıyor aşırı rahatsız edici bir durum gerçekten. Sebebi ve çözümü nedir yardımcı olabilir misiniz acaba? MSI Afterburner'dan baktığım kadarıyla bu donmalar esnasında GPU&CPU kullanımı ve clock hızı diplere kadar düşüyor sonra oyun tekrar akmaya başlayınca artıyor.

KS

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
1679610992883.png

Oyun donduktan sonra alt tab atıp aldığım bir ekran görüntüsü bu da.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Assetto Corsa, F1, RDR2 gibi oyunlarda karşılaştığım durum. Sıcaklıkla alakalı olduğunu düşünmüyorum ne ekran kartı ne işlemci 70 dereceyi geçmiyor. Sistemim aşağıda yazıyor aşırı rahatsız edici bir durum gerçekten. Sebebi ve çözümü nedir yardımcı olabilir misiniz acaba? MSI Afterburner'dan baktığım kadarıyla bu donmalar esnasında GPU&CPU kullanımı ve clock hızı diplere kadar düşüyor sonra oyun tekrar akmaya başlayınca artıyor.
msı afterburn ile oyun değerlerini paylasırmısınız

KS

sisou

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
msı afterburn ile oyun değerlerini paylasırmısınız
1679615424717.png

Yine oyunda donma yaptığı bi anda alt tab atıp aldığım ekran görüntüsü. Bu seferki oyun Assetto Corsa Competizione. F1 22'de de aynı sorunu yaşıyorum. RDR2'de de arada oluyor.

1679615574418.png

Bu da görev yöneticisinden. Cidden yani single player oyun olsa veya yavaş tempolu oyun olsa tamam ama yarış oyununda falan bunu yapınca asla oynanmıyor oyun.

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
Ekli dosyayı görüntüle 17954
Yine oyunda donma yaptığı bi anda alt tab atıp aldığım ekran görüntüsü. Bu seferki oyun Assetto Corsa Competizione. F1 22'de de aynı sorunu yaşıyorum. RDR2'de de arada oluyor.

Ekli dosyayı görüntüle 17955

Bu da görev yöneticisinden. Cidden yani single player oyun olsa veya yavaş tempolu oyun olsa tamam ama yarış oyununda falan bunu yapınca asla oynanmıyor oyun.
format atabilirmisiniz arastırmalara göre cpu ve gpu 0 düsenler formatla cözmüs

carlosgardel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Merhaba sorunu cözdünüzmü bendede buna benzer sorun var gpu clock core mhz değeri min 2200 ayarlıyken 400-500'e düşüyor sonra tekrardan 2200'e yükseliyor o arada fps drop yiyorum konunuza denk gelince belki çözmüssünüzdür diye sizede yazmak istedim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri