Oyun Kapanma Sorunu!

etgkclas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Herkese merhaba,

Bu sıralar bir sorunla karşılaştım sizlere danışmak istiyorum sorunum şu;

Oyunları 1920x1080 çözünürlüğüne aldığımda oyuna girdikten 1-2dk içerisinde oyun kapanıyor bazen ekran beyaz oluyor ama sesleri duyabiliyorum bazen direkt reset atıyor ancak 1600x900 e çektiğimde sorunsuz çalışıyor daha önce böyle bir sorun yoktu son zamanlarda pes2021 oyunu oynarken ara ara donup kapanıyordu sonra ekran kartı çok ısındığını gördüm termal macunu yeniledim(daha önceki kartlarımda da bu işlemleri yapmıştım sorun olmamıştı).

Stress testlerinde kapanma filan olmuyor ancak sorunun sıcaklıkla alakalı olduğunu sanmıyorum çünkü oyuna daha yeni giriyorum 1-2dk geçmeden daha kart ısınmadan atıyor sorun ne olabilir tamirciye götürmeden önce sizlere danışmak istedim yardım için teşekkürler.

Sistem özellikleri;
- AMD Ryzen 5 3600 işlemci
- rx590 e.kartı
- 16gb 3200 mhz ram
- 750w 80+ bronze psu

Moderatörün son düzenlenenleri:

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Oyunun uyumluluk sorunu etki etmiş olabilirmi oyuna sağ tık yapın özelliklerden uyumluluk ekleyin bide öyle deneyin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Sadece tek oyunda mı bu sorun oluyor? Birde reset atıyor demişsiniz sistem kendiliğinden mi birden güç kesip yeniden başlıyor yoksa hata vs. veriyor mu başta?

KS

etgkclas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Sadece tek oyunda mı bu sorun oluyor? Birde reset atıyor demişsiniz sistem kendiliğinden mi birden güç kesip yeniden başlıyor yoksa hata vs. veriyor mu başta?
Hayır her oyunda 1080p ayarda oluyordu bazen otomatik yeniden başlıyor bazen de amd bir sorun ile karşılaştı yazısı çıkıyordu buradan sonra youtube da bir video izledim sonra amd cleanup kurup driver ı sildim temiz lurulum yaptım sonra amd arayüz ayarlarından frekans ayarını -8 e kadar dşürdüm şuan sorunsuz çalışıyor kart genelde bu watman hatası şeklinde de uyarı alıyordum ancak bşr kaç gün daha oyunları açıp deneyeceğim tam sonucu buradan tekrar yazarım

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
287
Ahaaa bildiğimn watmann hatası üzüldüm şuan bende yaşıyorum bunu.

KS

etgkclas

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Kartınızda yada güç kaynağınızda bir problem olabilir.
Olabilir tabi ancak şuan 3 oyun oynadım toplamda 2 saate yakın son ayarlamadan sonra herhangibir takılma donma kasma kapanma vs bir sorun olmadı ayarları 1080 e ayarladım yüksek ayarlarda 72-75dereceleri görüyor fan hızı %70 civarlarında bakalım sorun çıkarmazsa bu şekilde bir süre kullanırım açıkçası gebze de oturuyorum bu civarda güvenilir bir servis var mı onu da bilmiyorum güvenemiyorum bu sürede güvenilir bşr servis bulursam bilgisayarı gösteririm komple

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri