Oyun Oynamak İçin Intel mi AMD mi?

canlol4

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Sadece oyun oynamak için sistem toplayacam intel almak mantıklımı

met 61

Cezalı Üye
Cezalı Üye
Tepki
0
RE: İşlemci

Bu olay bütçe ile ilgili. İntel işlemcilerin oyun performansı halen AMD işlemcilerden fazla olsa da,bu daha çok üst seviye e.kartlarını ilgilendiren bir durum.
Yani,eğer çok üst seviye bi e,kartı kullanmayacaksanız, bütçeye göre,amd VEYA iNTEL ALINABİLİR.

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,314
RE: İşlemci

Çok göreceli bir kavram sordun şuanda :) Intel ve AMD yıllardır sektörde rekabet halinde olsalar da, birisi birinin açığını sürekli kapatıyor ve bu şekilde rekabet ortamında ilerliyorlar. Oyun oynamak için Intel işlemci almak veya AMD almak çok büyük farklar oluşturmuyor. Burada ekran kartı devreye giriyor.

Yani gidip AMD Ryzen 2700X alıp, GT 1030 ekran kartı takanlar var bu memlekette. Böyle bir sistemden verim beklenemez. İlk önce bütçenizi ve taleplerinizi yazarsanız, ona göre bir harita çizilir.

KS

canlol4

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Benim alıcağım ekran kartı gtx 1050 ti veya 1060 6 gb işte ryzen 1.nesil almayı düşünüyorum ama toplu sistemde 1.nesil ryzen li sistem yo

KS

canlol4

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Tek seferde toplamak istiyorum parça parça upraşnak istemiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
İleriye dönük sistemlerde Ryzen soket yapısı anlamında çok daha iyi bir tercih tüm anakartları AMD4 sokete ve tüm Ryzen 1000 ve 2000 serisi işlemciler bu sokete uygun daha ileriye dönük yatırım olur. INTEL 1080p oyunlarda halen biraz daha FPS ve kararlı bir yetenek sergiliyor. AMD çok arkasında değil ve bu dediğim oyun piyasasında ki oyunların yarısı için böyle fizik tabanlı hesaplama olan oyunlarda örneğin yarış ve strateji gibi oyunlarda veya parçlanma efekti çok fazla olan oyunlarda INTEL önde 1080p için ama 2K da eşitler AMD ile. Tabi bu iş Ryzen 1. nesil işlemcilerde böyle 2. nesil Ryzen 'ler de işlem AMD 'yi eşitliyor. 2600 ve 2700 serisini söylüyorum bu işlemcilerde INTEL ile aynı sonucu veriyor 1080p dahil tüm çözünürlüklerde eişt performans sergiliyorlar. İşin özeti i3 8100 ile 2200G arasında 1080p 'de INTEL 'de fark olur ama ilerisi için AMD mantıklı karar olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri