Oyun Oynarken PC Rest Atıyor

kennzo021

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaş ben 12 Ocak 2024 Sinerjiden Pc topladım. Bu Pc 18 ocak da elime ulaştı. İlk gün steam epic sonra oyun yüklemeleri falan yaptım. İkinci gün oyunları oynamaya başladım RDR2, Cyberpunk2077 biraz oynuyorum 20-25dk bazen daha az bazen daha fazla süre geçtikten sonra Pc mavi ekran veriyor. 3-4 gün böyle sürdü sonra teknik servisle yazıştım bize yollayın dediler yolladım. yazılımsal hata olduğunu söylediler ve format atıp test yaptıklarında sorun olmadığını belirtiler. Ben bir kere win 11 format attım sorun devam etti bir kere win 10 format attım sorun devam etti her seferinde ssd sıfırladım temiz olsun diye yine mavi ekran Pc reset attı. Neyse bana test videosu gönderdiler test ettik sorun yok diye falan RDR2 test etmişler ve 1366x705 de düşük ayarlarda sadece text Quality ayarı ultrada görnüyor. gerisi low ve video memory kısmında RDR2 harcadığı video memory 2666MB 9dk oyunun kendi benchmark testi yapmışlar sorun yok diye bana yolladılar. Yani oyunda sistemi zorlamamışsınız dedim biraz zorlayın dedim bana FPS garantisi vermiyoruz diye cevap yazdılar. Bende cevap olarak derdim FPS değil sistem zorlanınca reset atıyormu onu görmek dedim pc biz test ettik sorun yok deyip bana gönderdiler.
Ben bugün aldım sabah tekrar ellerinden bana ulaştı. Herşeyi kurdum yine RDR2, Cyberpun2077, Fifa23, The Finals ve Disney Speedstorm (Bu arada ücretli olan oyunlar hepsi orjinal sürüm). Disneyspeed Storm bu yüklediklerim içerisinde bilgisayarı en az zorlıyacak oyun 25-30dk oynadım oyunun ortasında ekran siyah oldu ses zorlanınca ve takılınca trrrrrrrr diye bi ses çıktı sonra pc resetlendi.
Pc ilk geldiğinde de mavi ekran ve bazende mavi ekran vermeden 2. paragrafta anlattığım gibi siyah ekran ses takılması ve reset oluyordu.

Ayrıcı aşağıdaki testleride yaptım
crystalDiskMark testi yaptım sorun çıkmadı
funmark testi yaptım sorun çıkmadı
memtest86 yatım ramlerde sorun çıkmadı

Sırasıyla Mavi Ekran Hatası (benim aldığım görüntü), OCCT (2) (sinerji teknik testek aldığı görüntü), Pc sistemim Ekran görüntülerini Atıcam

Şimdi sizlerden tahmini sorun ne olabilir diye yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

• MAvi Ekran.PNG
    MAvi Ekran.PNG
    1.4 MB · Görüntüleme: 8
  • Ek Açıklama 2024-01-29 173631.png
    Ek Açıklama 2024-01-29 173631.png
    149.2 KB · Görüntüleme: 8
  • Pc Sistemim.jpg
    Pc Sistemim.jpg
    410.7 KB · Görüntüleme: 8
KS

kennzo021

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
bu sistem için 650w psu yeterli mi ? Acaba enerji arttığı için sistem hata mı veriyor bide bu işlemci için soğutucu yeterlidir değil mi ?

KS

kennzo021

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
kimse yok mu yorum yapabilecek yine mavi ekran hatası aldım bu donanımsal olabilir mi? Pc de hiç bir şey yapmazken pc mavi ekran verdi

Ekli dosyalar

• 02.03.2024 MAvi Ekran hatası.jpg
    02.03.2024 MAvi Ekran hatası.jpg
    2.9 MB · Görüntüleme: 2

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri