Oyun Oynarken PC Yeniden Başlıyor Hocam

Falconontop

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Rdr 2 The last of us gibi oyunları oynarken yaklaşık bi 20 30dk sonra siyah ekran verip deyişik ses geliyor sonra ise yeniden başlıyor pc yi alalı 1 yıl oldu şuana kadar herhangi bi bakım yapmadım yeni ekran kartı aldıktan sonra olmaya başladı.
.
sistemim Rx5500xt 8gb
r5 5500
32gb ram
500m2
500hdd
psu 550

Önceki ekran kartım rx470 şuan kullandığım ise rx 5500 xt yeni aldım daha 1 ay oldu bu son 2 haftada böyle sıkıntılar yaşıyorum ağır oyunlar oynamadığım zaman ise deyişik takılmalar oluyor normal deil ama.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
42
Psu marka model nedir
550w normalde yeterli lakin +12 kanalı 550w değilse sistem yüke bindiğinden kapanması normal

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
42
Bütün sitelerde her yönden resim var ama ne hikmetse güç toblosunu gösteren etiket yok 80 plus olması belli kriterleri karşılar lakin 550 w yazması hala 550 watt olduğunu göstermez +12 kanalının

KS

Falconontop

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bütün sitelerde her yönden resim var ama ne hikmetse güç toblosunu gösteren etiket yok 80 plus olması belli kriterleri karşılar lakin 550 w yazması hala 550 watt olduğunu göstermez +12 kanalının
dayı birşey farkettim msi afterburner yükledikten sonra norton diye bir uyguluma yüklendi sonra tekrar last of us girince sağ altta bildirim çıktı cpu %92 kullanıyor diye bir hata verdi aca çok tozdan dolayı kullanımı artıp bir sıkıntı ya da birşey olduğu zaman sistem otomatik kendini kapatıyor olabilirmi çümkü psu dan olucağını hiç düşünmüyorum rx 470 120 watt rx 5500 xt ise 130 watt istiyo ben bu ekran kartını taktığımda 1 2 hafta sıkıntı olmadı sonralarda ise bu kapanmalar oldu sonra ben birde çift ekran yaptım tam hatırlamıyorum ama çift ekran yaptığım zaman mı olduğunu ama bence işlemcide bir sıkıntı var

Woqqies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Oluşabilecek hataların sebebleri:
1- PSU - aşırı güç binmesinden dolayı kendini resetler veya kapatır.
2- Ekran Kartı - Wattman hatası.
3- Başka bir prizden veya kablo ile deneyin.(yetersiz elektrik)
4-Ekran kartının güncellemelerini yaptınızmı ?

KS

Falconontop

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oluşabilecek hataların sebebleri:
1- PSU - aşırı güç binmesinden dolayı kendini resetler veya kapatır.
2- Ekran Kartı - Wattman hatası.
3- Başka bir prizden veya kablo ile deneyin.(yetersiz elektrik)
4-Ekran kartının güncellemelerini yaptınızmı ?
Hocam şimdi bilerek sordum 550w yetmez dedi ekran kartı arızalı dedi birde macun dan dedi

Woqqies

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
23
Hocam şimdi bilerek sordum 550w yetmez dedi ekran kartı arızalı dedi birde macun dan dedi
Minumum sistem için 500 w psu öneriliyor.Tabi sistemdeki yüke göre çektiği güç arttığı için yetersiz geliyorsa kapatır veya resetler .Yanılmıyorsam sizin psu modeli benimkiyle aynı.
RDR gibi oyunlar oynamıyorum lakin hiç bir problemle karşılaşmadım. En iyi ihtimalle 600-700 Watt yapsanız bile sistemde eğer hata alırsanız ekran kartından olduğu anlaşılır. Değiştirmeden yüksek Watt değerine sahip psu kaynağı ile bir denemeniz. Eğer hata ile karşılaşmaz iseniz psu yu değiştirin.

KS

Falconontop

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Minumum sistem için 500 w psu öneriliyor.Tabi sistemdeki yüke göre çektiği güç arttığı için yetersiz geliyorsa kapatır veya resetler .Yanılmıyorsam sizin psu modeli benimkiyle aynı.
RDR gibi oyunlar oynamıyorum lakin hiç bir problemle karşılaşmadım. En iyi ihtimalle 600-700 Watt yapsanız bile sistemde eğer hata alırsanız ekran kartından olduğu anlaşılır. Değiştirmeden yüksek Watt değerine sahip psu kaynağı ile bir denemeniz. Eğer hata ile karşılaşmaz iseniz psu yu değiştirin.
Tamamdır hocam

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
42
revoinstaller kur arka planda senin kurmadığım ama kurulmuş bişey varsa kaldır

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri