Oyun sonrası [COD Warzone] bilgisayar kullanılmaz hale geliyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mac3win

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,
[font=Tahoma, Verdana, Arial, sans-serif]1050ti ekran kartı ve i7 7700HQ işlemcili [/font]HP laptopum var. Call of Duty Warzone oyununu kapattıktan sonra bilgisayar fanları yüksek devirden düşük devire iniyor, ekran donuyor ve kullanılmaz hale geliyor. Ancak bilgisayarı yeniden başlatınca düzeliyor. CPU sıcaklığı 100 dereceye yaklaşıyor ama oyun içinde bir problem yaratmıyor. Bu problemi çözmek için bir fikri olan var mı? Fikrini belirtenlere şimdiden teşekkürler.

Enes Değirmenci

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
0
Hocam problem yaratmaz diye bir durum yok. Kesinlikle sisteminize bir soğutucu almanız gerekiyor. 100 Derece çok yüksek bir ısı notebook için

KS

mac3win

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Enes Değirmenci' Alıntı:
Hocam problem yaratmaz diye bir durum yok. Kesinlikle sisteminize bir soğutucu almanız gerekiyor. 100 Derece çok yüksek bir ısı notebook için
Merhaba,
Throttlestop diye bir program buldum ve işlemcinin turbo modunu buradan kapattım. Artık maksimum 82 santigrat dereceyi görüyorum yine de iyi değil ama neredeyse 17 santigrat derece farketti. GPU ısınmıyor ancak sadece CPU ısınıyor. CPU'daki termal macunun bitmiş olabileceğini düşünüyorum, yenileyeceğim. 
Yanıtınız için teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri