Oyunda ping sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Theson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar benim sorunum şu: internetimin hızı normal değerlerde ama oyuna girdiğimde vifi açık veya kapalı farketmez 50 60 70 ping alıyorum bu ping oyunumu donduruyor kasıyor vs 15 gündür bu sorun var daha önceden 20 nin üstüne çıkmazdı internet servisini aradığımda değerlerimin normal olduğunu bilgisayarcıya göstermem gerektiğini söylüyorlar bilgisayara format attım aynı driver vs güncel yardımcı olabilicek arkadaşlar olursa sevinirim

KS

Theson

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Evet reset attim kablosunu degistirdim arka planda calisan bisey yok ping yapicak

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Başlata CMD ( Komut İstemini ) yaz Sağ tıkla ve Yönetici olarak çalıştır sonra aşağıdaki kodları yaz.

NOT: Her satırdan sonra ENTER 'tuşuna bas ve işlemin tamamlanmasını bekle.

netsh int ip reset reset.txt
netsh winsock reset
netsh advfirewall reset
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
ipconfig /renew

Bu kodlardan sonra test et bakalım işe yarayacakmı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O zaman hattınız ile alakalı bir sorununuz var demektir. Bu verdiğim kodlar PC kaynaklı sorunları çözmek içindi ve işe yaramadıysa tamamen size gelen bağlantıda bir nedenden dolayı gecikme yaşıyorsunuz demektir. Format atın derdim ama %50 ihtimaliniz var sorunu format ile çözmek için kodlar bir miktarda olsa işe yaramalıydı yani format ile çözüleceğini pek düşünmüyorum. Servis sağlayıcınızı arayıp durum hakkında detaylı bilgi edinip çözülmesinin mümkün olup olmadığını öğrenin.

hasimiki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Android telefonunuz varsa eger pingleme programını indirin.ping atma yerine vie.valve.net yazin. 15 dk boyunca atsin ping. Bu sirada hiçbir cihaz baglanmasin. Attiginiz pingte 40-70 arasiysa normaldir. Ancak bir anda yukselip bir anda dusuyorsa o zaman modem veya hattiniz sikintilidir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri