Oyunlarda Bulanık Görüntü Hk.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

QadesH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba,

3 hafta olmadı bir sistem topladım elime ulaştı ilk günlerde herşey normal stabil çalışırken sonrasında oyunlarda bulanıklık sorunları baş gösterdi. Ne yaptıysam çözemedim. Oynadığım oyunlar PUGB, PUBG Lite, Warzone vb.

Bilgisayar bileşenleri ;

Ekran : Msi Mag241c 144hz 1ms 
Anakart : Aorus b450m 
Ram : 16 gb 3000 mhz
Ekran Kartı : Gigabyte windforce 2060 super

Ekran Bağlantısı DVİ üzerinden bağlı.

Sistem ilk geldiğinde böyle bir sorun göstermiyordu fakat oyundaki objelerde karanlık nedeniyle nvidia denetim masasındaki nvida ekran kartı renklerini kendi seçsin işaretledim. Sorun düzelmeyince bütün ayarları geri resetledim. Kullanmış olduğum monitörün ayarlarınıda resetledim. Sonrasında baktım ki net olan oyunlar blurlanmış gibi yakınlar net uzaklar bulanık. Pubg de uzaklar bulanık warzone da bulanık. Scop açınca netleşiyor. 

Msi in kendi osd programını kurdum program üzerinde adaptive sync butonuna bastığımda farklılık oldu fakat ilk günkü gibi değildi. 

Monitörde : Freesync desteği aktif 
Nvidia denetim masasında gsync desteğini açık 

Bu 2 özellik ilk geldiği günden beri açık.

Konu ile ilgili yardımlarınızı rica ederim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Birincisi NVIDIA G-Sync için DVI bağlantısı pek iyi tercih değil o yüzden önce G-Sync ve FreeSync desteğini kapatın ve öyle deneyin. Ayrıca DVI bağlantısında bir sorun olabilir HDMI yada DP ile bağlantı sağlayabilirseniz çok daha iyi olacaktır sorun bağlantımı anlarız bu sayede ki monitörün içinden çıkmış olması gerek kablo.

KS

QadesH

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Uğur Bey,

Sorun çözüldü dediğiniz gibi Nvidia denetim masasinda yer alan gsync aktif olduğundan görüntüyü bozuyor. Msi kendi osd programi üzerinden adaptive sync butonuna bastığımda gsync menüsü nvidia ayarlarinda kayboluyor görüntü netleşti.

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim.

İyi çalışmalar kolay gelsin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Aslında G-Sync açabilirsiniz ama DVI kablosu ile olmaz o iş Displayport kablosu ile açabilirsiniz buda aklınızda bulunsun.

Sorun çözüldüğüne göre başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri