Oyunlarda istediğim performansı alamıyorum.

Falcon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncellikle merhaba arkadaşlar , 
İnternet hızım aşağıdaki resim gibidir:
JAgJgE.png

Steam'dan oyun indirirken çok hızlı ve verimli performans alıyorum fakat Online oyunlarda CS:GO , League Of Legends gibi oyunlarda Ping(ms) normalinden fazla oluyor. Başka bir internet firmasını kullanan arkadaşım benden daha az verilerde daha çok performans alıyor ve Ping'i benden az oluyor. Bunun sebebi nedir ? belli bir programlar , veya internette yapabileceğim adımlar dns gibi ayarlar varsa yardımcı olur musunuz? :huh:  
Teşekkür Ederim

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,164
Falcon' Alıntı:
Öncellikle merhaba arkadaşlar , 
İnternet hızım aşağıdaki resim gibidir:
JAgJgE.png

Steam'dan oyun indirirken çok hızlı ve verimli performans alıyorum fakat Online oyunlarda CS:GO , League Of Legends gibi oyunlarda Ping(ms) normalinden fazla oluyor. Başka bir internet firmasını kullanan arkadaşım benden daha az verilerde daha çok performans alıyor ve Ping'i benden az oluyor. Bunun sebebi nedir ? belli bir programlar , veya internette yapabileceğim adımlar dns gibi ayarlar varsa yardımcı olur musunuz? :huh:  
Teşekkür Ederim

Merhaba,

Sabit olarak aldığınız bir ping var mı acaba ortalama şu kadar şeklinde ? Normalde Wi-Fi modemlerde bu tür sorunlar çok yaşanıyor. Eğer Wi-Fi kullanıyorsanız şifrenizi ve modeminizi sıfırlayarak tekrar denemenizi önerebilirim. Belirli bir süre Wi-Fi modemler resetlenme ihtiyacına kapılabiliyor.

E

expert

Guest
Kablo bazen wifi kadar verimli olmaya biliyor ama kablo ile deneyin bakın

O

Oğuzhan

Guest
Merhaba,sorunun için dns değiştirmeni öneririm indirme yaparken Türk Telekom dns'ni kullanabilirsin diğer işlemlerde aynı verimi alamaz isen farklı dnsler deneyebilirsin.

Erkin Gümüş

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bugün mesela Wolfteam RU indirirken wifi ile 110 MB felan alırken 6.6 saatte iner derken kablo taktım 1.1 MB aldım yarım saatte bitti sen karar ver artık :D

E

expert

Guest
Anakart ve kullandığın wifi adaptöre de bağlı indirme internet te en önemlisi

KS

Falcon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
AKK dolmadan önce 82 - 120 AKK dolduktan sonra yine aynı değerler 90 - 120 civarı oluyor gün içinde değişiyor hiçbir cihaz bağlı değilken 82 , fakat skype bağliyorum 90 oluyor bu açıdan belki iyide ,  Rusyadan bağlanan arkadaşım 52 ping alırken ben neden 80 - 90 alıyorum ?  :mad:

Lightning

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
CS go da pingin kaç 80 civarı ise normal birde güzel bir ethernet kablosu ile bağla cat 6 olsun kablo pinler metal olursa inan farkeder
1-2 eğer oyun oynarken torrent vs açıksa kapat indirmeleri eğer ttnetin modemlerini kullanıyosan ttnetin routerleri arada yapar aç kapa
eğer asus router falan varsa oyun modları var bunları dene benimde 35 mbs indirme var 60 ping anca ama topluluk sunucularında 5 i aşmaz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri