11.000-12.500 TL Parça Uyumu

Azurewalk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Ryzen 5 5600
Ekran Kartı
Galax rtx 2060 plus 6 gb
Arkadaşlar cümleten hayırlı günler, zahmet ayırdığınız için çok teşekkür ederim, ben yakın zamanda bir pc toplayacağım, inşallah 3 gün civarı kaldı, işlemciyi çoktan aldim elimde bulunuyor, ryzen 5 5600, ama sorunum parça uyumu, ben bu işlerden anlamadığımdan lütfen bana yardımcı olunuz

Anakart
Ram

Kasa

Ekran kartı

Ssd

Sogutucu
Amd wraith stealth stok fan

Şimdiden çok teşekkür ederim, gücüm buna yetti, ileride rami 32, psu yu 750 bronz yapmak istiyorum ama, şimdilik bunu alma imkanım var, yardımlarınızı bekliyorum.

KS

Azurewalk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1

Pomak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
memnuniyet derecem gerçekten çok iyi bende ilkde tereddüt ederek aldım ama o bütçe ile en iyisi buydu biraz risk gibi düşündüm ama ekran kartını kulladıkca risk deilde iyi birşey yaptığımı fark ettim. i3 12100f işlemci ile birlikte rdr 2 ultrada oynuyorum, battlefield 2042 yi yüksek ayarlarda (ultrada hiç denemedim) the witcher3 forza 4 battlefield 1 allah a şükür hiç birinde 1 kere bile sorun yaşamadım. zaten bi kere şöle birşey var intel ekran kartında yeni bir marka değil ezelden beri var hala da üretimde 3 sırada sadece oyun lar için yüksek performanslı bir kartı yoktu ve artık o top a da girdiler intel markasına güvenerek aldım diyebilirim ve çok memnunum genede aklına takılan bir konu olursa yardımcı olurum.

KS

Azurewalk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
memnuniyet derecem gerçekten çok iyi bende ilkde tereddüt ederek aldım ama o bütçe ile en iyisi buydu biraz risk gibi düşündüm ama ekran kartını kulladıkca risk deilde iyi birşey yaptığımı fark ettim. i3 12100f işlemci ile birlikte rdr 2 ultrada oynuyorum, battlefield 2042 yi yüksek ayarlarda (ultrada hiç denemedim) the witcher3 forza 4 battlefield 1 allah a şükür hiç birinde 1 kere bile sorun yaşamadım. zaten bi kere şöle birşey var intel ekran kartında yeni bir marka değil ezelden beri var hala da üretimde 3 sırada sadece oyun lar için yüksek performanslı bir kartı yoktu ve artık o top a da girdiler intel markasına güvenerek aldım diyebilirim ve çok memnunum genede aklına takılan bir konu olursa yardımcı olurum.
Isı durumu nedir kart ne derece ısınıyor, eski oyunlarda problem varmış deniyor oynarken, ve oyunlarda bir süre sonra ekran kartı hatası verip oyunu kapatıyor deniyor? Ne gibi sorunlar ile karşılaştın oyun oynarken ?

Pomak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
hiç oyun oynarken ekran kartı hatası ile karşılaşmadım eski oyunlardan pek oyna sadece eski denilebilicek bi battlefield 1 (2016) oynadım far cry 4 darksiders 2/3 serisi. ısı durumu rdr 2 ultra ayarlarda 75/90 fps arasında ortalama 70/75 derecede takılıyor konuşma anlarında veya durduğun anlarda 60 dereceye direk düşüyor hareketli aksiyonlu sahnelerde max 78 i gördüm. hatta rdr 2 de intelın grafik kartı arayüzündeki ekran videosu alma var ordan çektiğim videolar var uzun uzun battlefield 2042 dede var herhan gibi bi problem yaşamadım. birtek tom clancy ghost recon wildland da sorun yaşadım oda yazılım sorunu zaten inşallah çözerler mesela ordaki sorunda ultrayada alsan 55 fps ortayada alsan 55 fps oyunun vulkan desteğide olmadığından olmuyor ama ghost recon breakpointte vulkan ile açabildiğimden dolayı ultrada oynuyorum six siego da aynı şekil en yüksekde.

KS

Azurewalk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Aklıma yattı, biraz daha araştırma yapıp onaylamak lazım, almayı düşünüyorum inşallah. hayırlısı neyse o olsun, çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Pomak

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Bana kalırsa 1.500 tl için ikinci el topuna girme adamın ne şartlarda nasıl kullandığını bilemezsin 4 5 bin tl oynasa eyvallah ama 1.500 bile deil 1200 tl delan değmeź bence. Ne demek aga yardimci olabiliceğim başka bir kon olurss veyatta aklına takılsn bi konu olursa yardımcı olurum merak ettiğin oyunda fps değeri vs olsun video da çekerim tabi oyun elimde varsa 😂 zaten işlemcilerde hemen hemen aynı.

KS

Azurewalk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Screenshot_20231113-232229_Chrome.jpg
Screenshot_20231113-232215_Chrome.jpg

Arkadaşlar sistemin son hali bu, ekran kartını sapphire rx 6600 buldum ikinci el garantili, 3750 TL, alırken test edeceğim, senet imzalatacagım, üründe herhangi bir sorun sıkıntı olursa iade ve değişim olur diye

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri