Öneri Parçalar Uyumlu Mu?

Gocmen1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
Amd Ryzen 9 7950x3d yada 7900x3d
Ekran Kartı
Rtx 4080 super
Yeni bir pc toplama içerisindeyim. Bazı parçaları aldım ve bu konuda hakkında pek bilgi sahibi değilim. Parçalar uyumlumudur ? Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Anakart : Msi mpg x670e tomahawk (alındı)
Ekran Kartı: Asus tuf rtx 4080 super (alındı)
Kasa: Lianli Lancool 3 (alındı)
İşlemci: Ryzen 9 7950x3d yada 7900x3d kararsız kaldım.
Ram : Corsair vengaence 32gb 6000 mhz cl30
Soğutucu: Arctic Liquid Freezer II 420 yada Arctic Liquid Freezer II 360
Sdd : Kingston kc3000 2tb
Psu : Msi mpg a850g 80+ gold full modüler

2k da uzun süre kullanmak için rtx 4080 super aldım.

JarDost

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
knk bende 4080 superli sistem topluyorum suan benim kasa asus gt502 icine fan olarak deepcol fc120 koydum ama pek anlamiyorum fan olayindan her fan kasa icin gidiyormu uyumsuzluk sorunu oluyormu biliyorsan soylermisin

senin sistem icin islemci ben R7 7800X3D oneririm ama dersen daha ust olsun R9 7950X3D derim

ramler iyi benim ramlerde corsair vengeance ddr5 32gb 6000mhz cl30

sogutucu olarak deepcool ls720se derim ama eger artic ondan iyi ise bilemiyorum ikisininde ozelliklerine bakinca deepcool daha iyi geldi gozume tek fark deepcool 32.9 dBA fisilti sesine tabii ve soyle bir sorun var arctic liquid freezer ii 360 am5 soket degil aynisi arctic 420 icinde gecerli oda am5 soket degil

ssd iyi onu secmesi kolay birsey okuma yazma hizi ne kadar yuksek ise o kadar iyidir bende xpg gammix s70 blade var 2tb 7400mb/s suan ps5 icin kullaniyorum pc yi alinca ona takacagim gayet memnunum

Psu olarak psu guzel onda bir sorun yok bendeki asus rog strix 850w

umarim yardimci olabilmisimdir benim disimda RTX4080 superli sistem toplayan gormek sevindirdi

Fanlar konusunda cevapverirsen sevinirim buraya kadar okudugun icin tessekur ederim

Son düzenleme:

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Yeni bir pc toplama içerisindeyim. Bazı parçaları aldım ve bu konuda hakkında pek bilgi sahibi değilim. Parçalar uyumlumudur ? Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Anakart : Msi mpg x670e tomahawk (alındı)
Ekran Kartı: Asus tuf rtx 4080 super (alındı)
Kasa: Lianli Lancool 3 (alındı)
İşlemci: Ryzen 9 7950x3d yada 7900x3d kararsız kaldım.
Ram : Corsair vengaence 32gb 6000 mhz cl30
Soğutucu: Arctic Liquid Freezer II 420 yada Arctic Liquid Freezer II 360
Sdd : Kingston kc3000 2tb
Psu : Msi mpg a850g 80+ gold full modüler

2k da uzun süre kullanmak için rtx 4080 super aldım.
Sistem oyun içinse işlemci 7800x3d alın. Soğutucu arctic almak yerine daha uygun fiyatlı modeller alabilirsiniz.
Gibi.

KS

Gocmen1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
knk bende 4080 superli sistem topluyorum suan benim kasa asus gt502 icine fan olarak deepcol fc120 koydum ama pek anlamiyorum fan olayindan her fan kasa icin gidiyormu uyumsuzluk sorunu oluyormu biliyorsan soylermisin

senin sistem icin islemci ben R7 7800X3D oneririm ama dersen daha ust olsun R9 7950X3D derim

ramler iyi benim ramlerde corsair vengeance ddr5 32gb 6000mhz cl30

sogutucu olarak deepcool ls720se derim ama eger artic ondan iyi ise bilemiyorum ikisininde ozelliklerine bakinca deepcool daha iyi geldi gozume tek fark deepcool 32.9 dBA fisilti sesine tabii ve soyle bir sorun var arctic liquid freezer ii 360 am5 soket degil aynisi arctic 420 icinde gecerli oda am5 soket degil

ssd iyi onu secmesi kolay birsey okuma yazma hizi ne kadar yuksek ise o kadar iyidir bende xpg gammix s70 blade var 2tb 7400mb/s suan ps5 icin kullaniyorum pc yi alinca ona takacagim gayet memnunum

Psu olarak psu guzel onda bir sorun yok bendeki asus rog strix 850w

umarim yardimci olabilmisimdir benim disimda RTX4080 superli sistem toplayan gormek sevindirdi

Fanlar konusunda cevapverirsen sevinirim buraya kadar okudugun icin tessekur ederim
Hocam öncelikle yorumun için teşekkür ediyorum, ben kasa almadan önce bayağı araştırdım tavanda 420 radyatör desteği ve mesh olmasından dolayı bu kasayı seçtim. Fanlarda bildiğim kadarıyla eğer kasan destekliyorsa fan takılabilir ama sıvı soğutucu takarken anakart ile radyatör arasındaki boşluğa dikkat etmelisin. Dediğin soğutucuya bakacağım teşekkür ediyorum önerin için. 7800x3d 2kda fps oyunlarında dar boğaz yapıyor diye duydum.

Sistem oyun içinse işlemci 7800x3d alın. Soğutucu arctic almak yerine daha uygun fiyatlı modeller alabilirsiniz.
Gibi.
Öneriniz için teşekkür ederim, 7800x3d 2kda fps oyunlarında dar boğaz yapıyor diye biliyorum.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
998
Hocam öncelikle yorumun için teşekkür ediyorum, ben kasa almadan önce bayağı araştırdım tavanda 420 radyatör desteği ve mesh olmasından dolayı bu kasayı seçtim. Fanlarda bildiğim kadarıyla eğer kasan destekliyorsa fan takılabilir ama sıvı soğutucu takarken anakart ile radyatör arasındaki boşluğa dikkat etmelisin. Dediğin soğutucuya bakacağım teşekkür ediyorum önerin için. 7800x3d 2kda fps oyunlarında dar boğaz yapıyor diye duydum.

Öneriniz için teşekkür ederim, 7800x3d 2kda fps oyunlarında dar boğaz yapıyor diye biliyorum.
Öyle bir şey yok. 7800x3d 7950x3d den falan çok daha mantıklı

JarDost

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3

alakasi yok hocam kim dediyse yanlis demis 2k da olsa 4K da olsa R7 7800X3D darbogaz yapmiyor 4K pek emin degilim ama 2K darbogaz yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri