Yardım PC Açılmıyor Açılsa Bile Kapanıyor Yardım Edin

Bilal_PC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selam arkadaşlar benim pc kendi kendine kapanıyor. Kapanınca açılmıyor açılsa bile kısa sürede geri kapanıyor, bunu arada bir yapıyor her seferinde bişeler deneyip kısa sürede düzeltiyorum, ama bu sefer hiç bişey
işe yaramadı.
Sorunun güç kaynağınında olduğunu düşünüyorum ne yapabilirim.

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
kısa süreli çözümlerin neydi sistem özellikleriniz ne

KS

Bilal_PC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
kısa süreli çözümlerin neydi sistem özellikleriniz ne
Kısa süreli çözüm değilde işte ram çıkar tak kabloları çıkar tak pek efektif çözümler değildi ama işimi görüyordu

Kısa süreli çözüm değilde işte ram çıkar tak kabloları çıkar tak pek efektif çözümler değildi ama işimi görüyordu
Sistem eski intel duo işlemci
Amd hd 7400 ekran kartı güç kaynağı asus 400 watt doğrusu pek bilmiyorum çünkü pc benim değildi birinden geldi

k4yra

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46

Sistem eski intel duo işlemci
Amd hd 7400 ekran kartı güç kaynağı asus 400 watt doğrusu pek bilmiyorum çünkü pc benim değildi birinden geldi
ilk aldığınızda da mı kapaniyordu belki parçaları tam takamadiniz

insomnia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemcinin soğutucusu çalışmıyor olabilir mi? Veya montaj hatası olabilir mi? Tahminimce işlemci fazla ısınıyor ve pc kapanıyor.

KS

Bilal_PC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemcinin soğutucusu çalışmıyor olabilir mi? Veya montaj hatası olabilir mi? Tahminimce işlemci fazla ısınıyor ve pc kapanıyor.
Peki hiç açılmaması için ne diyorsunuz ve evet soğutucusu çalışıyor

Bide çalıştığı zamanlar işlemci ağır yük altında sorunsuz çalışıyordu

Bunu ara ara yapyor nedenini bilmiyorum bi anda Kendi kendine kapanıyor sonra açılmıyor açılsada dediğim gibi hemen kapanıyor

Son düzenleme:

slmbnmert

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Güzelce bilgisiyarın içini açın tüm parçaları teker teker sökün içini temizleyin tekrardan birleştirin hâla çalışmıyorsa sorun büyük ihtimal güç kaynağındandır

KS

Bilal_PC

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar sanırım sorunu buldum çok saçma ama buldum sanırım @slmbnmert arkadaşımızın dediği yaptım kabloları fln söktüm temizledim herşeyi tamamladım açma kapama tuşu çalışmadı denedim denedim olmadı sonra tornavida ile çalıştırmak geldi aklıma denedim tekte çalıştı direkt oldu halada çalışıyor sanırım o kabloda bı sıkıntı varmış emin değilim Zamanınız aldığım için özür dilerim herese teşekkür ederim

slmbnmert

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Arkadaşlar sanırım sorunu buldum çok saçma ama buldum sanırım @slmbnmert arkadaşımızın dediği yaptım kabloları fln söktüm temizledim herşeyi tamamladım açma kapama tuşu çalışmadı denedim denedim olmadı sonra tornavida ile çalıştırmak geldi aklıma denedim tekte çalıştı direkt oldu halada çalışıyor sanırım o kabloda bı sıkıntı varmış emin değilim Zamanınız aldığım için özür dilerim herese teşekkür ederim
İyi sorunu bulduğuna sevindim

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri