Pc Açılmıyor

SouL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
İyi geceler forum.

Dün bilgisayarı açtığımda şöyle bir şeyle karılaştım. Onarıma hazırlanıyor felan yazıyordu. 1 saat kadar bekledi değişen bişey yok. 2 adet ssd mi söküp sıfırladık formatladık bugün sorunsuz çalıştı.

Pc yi kapatıp dışarı çıktım geldiğimde yine açtığımda böyle oluyor. Sorun ne olabilir?? Arkadaşım ssdlere tarama yapacağımızı söyledi.

Ekli dosyalar

• AC05B9F5-F178-4D32-87F8-251A8212E205.jpeg
    AC05B9F5-F178-4D32-87F8-251A8212E205.jpeg
    260.2 KB · Görüntüleme: 24
Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

SouL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bu şekilde donup kalıyor…

Ekli dosyalar

• BC1D527E-6790-4A7B-914A-8DD8D4E43FC5.jpeg
    BC1D527E-6790-4A7B-914A-8DD8D4E43FC5.jpeg
    1.9 MB · Görüntüleme: 12

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
İyi geceler forum. Dün bilgisayarı açtığımda şöyle bir şeyle karılaştım. Onarıma hazırlanıyor felan yazıyordu. 1 saat kadar bekledi değişen bişey yok.2 adet ssd mi söküp sıfırladık formatladık bugün sorunsuz çalıştı. Pc yi kapatıp dışarı çıktım geldiğimde yine açtığımda böyle oluyor. Sorun ne olabilir?? Arkadaşım ssdlere tarama yapacağımızı söyledi.
Büyük ihtimalle güncelleme yaparken böyle bir hata aldınız.

Şimdi Aşağıdaki Fotoğraflı Adımla Anlattım Adımları Teker Teker Yapınız. ( Bios'lar aynı olmayabilir siz sadece dedimi yapın )

1. Adım Bios'dan Security'e Giriyoruz.

1657086896255.png

2.Adım Aşağı inip SECURE BOOT olan kısım Enabled'dır Onu Disabled Yapıyoruz.

1657086949742.png

3.Adım Configuration kısmına giriyoruz.

1657087033296.png

4.Adım Aşağı kısımda SATA Controller Mode var Bu Sizde İntel RST Premium'sa AHCI Yapıyoruz.

1657087067497.png

5.Adım F10'a Basıp Değişiklikleri Kaydedip Biosadan Çıkıyoruz.

Sorun Çözülmüştür.

KS

SouL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hocam ilk olduğunda geceden oyunda pazar kurup bırakmıştım sabah kalktığımda pc yi direk oyun felan açıkken kapattım. Akşam işten gelince açtığımda böyle yaptı.Arkadaşımla ssd leri biçimlendirip format attık. Dün yine aynı sorun

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Hocam ilk olduğunda geceden oyunda pazar kurup bırakmıştım sabah kalktığımda pc yi direk oyun felan açıkken kapattım. Akşam işten gelince açtığımda böyle yaptı.Arkadaşımla ssd leri biçimlendirip format attık. Dün yine aynı sorun
Dediklerimi Yaptınmı ?

KS

SouL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Büyük ihtimalle güncelleme yaparken böyle bir hata aldınız.

Şimdi Aşağıdaki Fotoğraflı Adımla Anlattım Adımları Teker Teker Yapınız. ( Bios'lar aynı olmayabilir siz sadece dedimi yapın )

1. Adım Bios'dan Security'e Giriyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 2757

2.Adım Aşağı inip SECURE BOOT olan kısım Enabled'dır Onu Disabled Yapıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 2758

3.Adım Configuration kısmına giriyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 2759

4.Adım Aşağı kısımda SATA Controller Mode var Bu Sizde İntel RST Premium'sa AHCI Yapıyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 2760

5.Adım F10'a Basıp Değişiklikleri Kaydedip Biosadan Çıkıyoruz.

Sorun Çözülmüştür.
Bu arada işlemcim amd ve ssdleri başka bilgisayara takmadan sıfırlanmadı yani mevcut pc’m de sıfırlanmıyor ayrıca sıfırlamadan önce başka pc ye taktığımızda klavye mouse(usb aygıtlarının) beslemesini kesiyor

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Bide Kasadan mı Kapattın.

Miraha

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
47
Bu arada işlemcim amd ve ssdleri başka bilgisayara takmadan sıfırlanmadı yani mevcut pc’m de sıfırlanmıyor ayrıca sıfırlamadan önce başka pc ye taktığımızda klavye mouse(usb aygıtlarının) beslemesini kesiyor
O zaman Başka Bir bilgisiyardan flash bellek'e windows 10 iso sunu yazdır sonrada pc ye tak bana söyle anlatırım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri