pc bakımı ile ilgi bilgi

sinan00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba size bişey sorucam benim fandan ses geliyor ve  afif ısınma var benım pc 5 seneye yakın oldu alalı daha işlemci macunu fılanda degısmedı acılmadı 5 senedir ben hem fan temizilği (varsa fan macunu varmıs galıba duydum bırınden ama bılmıyorum sallamada olabılır dogru mu )onu hemde işlemcinin macununu değiştircem ortalama bir fiyat ne kadar olması lazım sizce kazık yemek istemiyorum .

Dilaver19

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sinan00' Alıntı:
Merhaba size bişey sorucam benim fandan ses geliyor ve  afif ısınma var benım pc 5 seneye yakın oldu alalı daha işlemci macunu fılanda degısmedı acılmadı 5 senedir ben hem fan temizilği (varsa fan macunu varmıs galıba duydum bırınden ama bılmıyorum sallamada olabılır dogru mu )onu hemde işlemcinin macununu değiştircem ortalama bir fiyat ne kadar olması lazım sizce kazık yemek istemiyorum .

hatırladğım kadarıyla termal macunlar 25-50 arası gidip geliyolar fiyatları ama doananından anlamıyosan değiştirmeye kalkma

KS

sinan00

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Dilaver19' Alıntı:
sinan00' Alıntı:

hatırladğım kadarıyla termal macunlar 25-50 arası gidip geliyolar fiyatları ama doananından anlamıyosan değiştirmeye kalkma

yok kendım değil bir servise vericem yaklasık bana kac paraya gelir diye sormak istedim

Ömer080808

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Isınma sorunu fan bozuk olabilir yada tozdandır 10 yıldır aynı bilgisayarı kullanıyorum 1 tane parçasına dokunmadım termal macun falan hiç değiştirmedim sadece temizlik yaptım okadar.Ve ısınma sorunumda yok

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
termal macun diye geçer ve belirli periyotlarda değişmesi gerekir ayrıca fan ve kasa içi temizliği yapılması çok önemlidir. kasayı açın fanları güzelce once güclü üfleyen bir aletle temizleyin (balkonda vs) daha sonar ıslak mendille silip kuru mendille kurulayın. anakart ve diğer parçaları kuru bezle hafifce tozunu alın. soğutucuyu söküp macun bulasmıs yerleri temizleyin. almış olduğunuz termal macunu işlemci üzerine sürün ve kartvizit gibi bir şey ile tüm işlemciye yaydırın.(olabildiğince düz bir katman oluşturun). laptop ise bir yüzey aha olur ekran kartının o kısma da aynı işlemi uygulayıp sogutucuyu oturtun vidaları sıkın.
güzelce temizlenmiş kasanızı toparlayıp kapatın. ıslak nemli parça bırakmayın parçaları eğer ıslak mendille sildiyseniz mutlaka dısarda bırakarak kurutun. Ulaşamadığınız ve tekrar montajını yapamayacagını düşündüğünüz hiçbir parçayı açmayın sadece güçlü bir üfleme işlemi yapan mesela fön makinası ile olabildiğince süpürün.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri