Yardım PC De Niye Drop Yada Fps Düşüklülüğü Söz Konusu?

Çınar Dilmaç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
i7-11700Kf işlemcim + RTX 4060 Ti 16gb ekran kartım ile cs go ve fifa oynuyorum

fifada r5 5600X i olan arkadaşım 90-120 fps alırken ben 60 80 alıyorum ve arada drop giriyor 40 a düşüyor (sistemde herhangi bir soğutma sıkıntısı yok, driverlar güncel)

cs go da ise orta ayarlarda 200 ü zor geçiyorum bazen 140 160 lara düşüyor

sizce neden??

(sistemde %7 - 10 luk bir darboğaz olduğunun farkındayım bunun dışındaki durumları söyleyebilir misiniz )

adrdadsanklc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7

fifada r5 5600X i olan arkadaşım 90-120 fps alırken ben 60 80 alıyorum ve arada drop giriyor 40 a düşüyor (sistemde herhangi bir soğutma sıkıntısı yok, driverlar güncel)

sizce neden??

(sistemde %7 - 10 luk bir darboğaz olduğunun farkındayım bunun dışındaki durumları söyleyebilir misiniz )
ramlerden kaynaklı olabilir diye düşünüyorum ya da psu yeterli gelmiyor olabilir ikiside değilse anakartta problem olabilir diye düşünüyorum umarım çözebilirsiniz sorunu

KS

Çınar Dilmaç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
eğer bütçen varsa ram almanı öneririm 2666 mhz düşük bence ramden kaynaklı olabilir ve çift kanallı olması daha da iyi performans verir senin ramin tek kanallı performans kaybı yaşaman normal
doğru söylüyorsun fakat bahsettiğim kadar perf kaybı yaşayacağımı zannetymiyorum

adrdadsanklc

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
doğru söylüyorsun fakat bahsettiğim kadar perf kaybı yaşayacağımı zannetymiyorum
açıkcası ben zannediyorum çünkü güçlü bir işlemci ve ekran kartına tek modül ve düşük mhz ile çalışan ram pek uyumlu değil gibi pek bilmiyorum fakat bence ramden dolayı olabilir dilersen aldığın yerle iletişime geç ve durumu izah et

KS

Çınar Dilmaç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
açıkcası ben zannediyorum çünkü güçlü bir işlemci ve ekran kartına tek modül ve düşük mhz ile çalışan ram pek uyumlu değil gibi pek bilmiyorum fakat bence ramden dolayı olabilir dilersen aldığın yerle iletişime geç ve durumu izah et
sistem toplama, teşekkür ederim

cgty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

sizce neden??

Depolama alanından da kaynaklanabilir eğer depolama alanında çok az kullanabilir alan kaldıysa drop yaşayabilirisin. Aynı sorunu Marvel Spiderman'da yaşıyordum, depolama alanını genişletince sorunu çözmüştüm.

KS

Çınar Dilmaç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Depolama alanından da kaynaklanabilir eğer depolama alanında çok az kullanabilir alan kaldıysa drop yaşayabilirisin. Aynı sorunu Marvel Spiderman'da yaşıyordum, depolama alanını genişletince sorunu çözmüştüm.
hayır 1 tb dan fazla yer boş

mehmeticikisi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
hocam tek kanaldan gitmiş herkez kendim 1600 mhz 1 tek kanal ddr3 ram kullaniyorum (16)gb performans düşüşü olmadi dirverlerini vb guncelle

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri